Mechanik bezchybně zrenovoval rozpadlý Volkswagen T2. Cena se tím zvýšila téměř 12krát a vydělal při prodeji přes milion korun

                   

České republice se hippie mánie šedesátých let vyhnula, tuzemský režim v té době nepřál žádné formě volnosti. V tehdejším západním bloku ovšem zanechala kultura takzvaných mániček obrovskou stopu a dodnes se najde celá řada obdivovatelů květinových dětí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds

K hippie pochopitelně neodmyslitelně patřila všemožná vozítka pomalovaná psychedelickými barvami a vzory. Některé z nich se za léta staly ikonami. Třeba Volkswagen Van. Přestože jde o původně německý vůz, pronikl do celého světa včetně Spojených států a Austrálie. Šedesátá léta by bez něho nebyla opravdovými šedesátkami.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds

Sběratelské kousky

Minibusy Volkswagenu ze šedesátých let se prodávají coby sběratelské kousky za neuvěřitelné ceny. Dobře udržované pojízdné vozy koupíte až za dva miliony korun.

A pokud jde o minibus, který patřil některé celebritě, nebo který má prokazatelně zajímavou minulost, prodejní cena může ještě několikanásobně narůst. Toho využil Australan Phil Hoken, který si pořídil nabouraný Volkswagen Kombivan za 5 tisíc dolarů, tedy něco málo přes 100 tisíc korun. Hoken ovšem bral nákup jako investici. Kromě peněz vynaložil ještě:

  • Téměř sedm měsíců práce na autě a shánění použitelných součástek
  • Ekvivalent 30 tisíc dolarů na pořízení zmíněných součástek. Jen málokdy ovšem platil, většinou je měnil za jiné součástky, případně poskytl zdarma konzultaci či jinou protislužbu

Bohaté zkušenosti udělaly z obyčejného mechanika boháče

Hoken opravuje auta, a především veterány už téměř pětadvacet let, a tak přesně věděl, co dělá. Díky svým mnohaletým zkušenostem i kontaktům dostal nabouraný vrak do perfektního stavu a navíc ho prodal za 60 tisíc dolarů, dvanáctkrát více, než kolik ho auto stálo. I po odečtení nákladů na náhradní díly a další potřebné součástky, které Hoken skutečně zaplatil, tak mechanik vydělal více než milion korun.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds
iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds
iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds
iZDROJ FOTOGRAFIE: Rusty Car Builds
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články