Mějte voňavý interiér. Porovnali jsme možnosti a známe tu nejlepší

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Není nic horšího, než když musíte sednout do vozu, ze kterého se line nepříjemný zápach. Základem by měla být pochopitelně prevence. Teprve když odstraníte zdroje různých pachů, můžete začít přemýšlet nad tím, jak interiér svého vozu provonět. Jaké jsou možnosti a která je tou nejlepší?

Stromeček a podobné osvěžovače

Začneme kategorií takzvaných stromečků, o kterých musíme jasně říci, že je zná v podstatě každý. Výhodou je, že se dají koupit na jakékoliv benzinové pumpě, v drogerii i na dalších místech. Negativem může být u některých až příliš chemická vůně, která může být v některých situacích i příliš intenzivní. A jak rychle vůz provoní, tak rychle vyčpí. Řešením je pověsit stromeček na zrcátko s igelitovým obalem, ale k tomu jak to vypadá, se raději nebudeme vyjadřovat.

Gelové kuličky

Jedná se o celkem stylově vypadající řešení, které je i poměrně zajímavým estetickým doplňkem interiéru vozu. To proto, že tyto gelové kuličky jsou často umístěny v různých designových sáčcích. Pokud koupíme kvalitní gelové kuličky, je vůně uvolňována postupně, i po dobu několika týdnů. Nevýhodou, podobně jako u stromečků je, že je distribuována jenom na jednom místě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ozdoby na výdechy klimatizace

Jedná se o různé ozdůbky, které se umístí přímo do výdechů klimatizace. Zde mohou vytvářet jak zajímavý estetický prvek, tak mohou pomoci k tomu, že je jejich vůně díky proudícímu vzduchu distribuována do celého vozu. Negativum mohou mít v tom, že nejdou vždy dokonale pevně umístit a při větší intenzitě foukání mohou z výdechů klimatizace spadnout.

Difuzéry do výdechů klimatizace

Jedná se o známý osvěžovač do auta, který se skládá z horní plastové části a spodní nádobky. V té je tekutina, která se postupně nasává na středovou tyčinku, ze které je vůně následně uvolňována do prostoru. Vše funguje na principu klasického difuzéru. Výhodou bývá pevné umístění právě na výdechu klimatizace, což má plus i v tom, že je vůně dobře distribuována po celém voze. Negativem může být ne úplně dokonalý vzhled, tak riziko pádu nádobky a tak její rozbití, nebo vylití.

Vůně do zapalovačů cigaret

Jedná se o alternativu těch vůní, které můžete u vás v domácnosti umístit do zásuvek. Ty v provedení do auta jsou určené k umístění do autozapalovače. Jejich kladem je především celková rovnoměrnost, a to jak pokud jde o intenzitu vůně, tak i o distribuci po celém voze. Negativem zde může být případná vyšší cena, ale i to, že je potřeba napájení a tedy že si tímto způsobem obsadíte často jedinou zdířku zapalovače v autě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vůně ve spreji

Jejich výhodou je, že je při použití můžete přesně směřovat na požadované místo a tak eliminovat případné pachy, nebo auto provonět intenzitou, jakou chcete. Obecně se však doporučují spíše jako první pomoc, pokud vám ve voze něco nevoní. Krátce po aplikaci již jejich vůni nemusíte cítit a tak je třeba mít sprej v podstatě neustále při ruce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články