Mercedes končí výrobu prémiového pick-upu. O auto není zájem

                   

Mohlo by se zdát, že pick-upy jsou velmi žádanými vozy, hlavně pokud jde o jejich praktičnost. A že tento segment může mít stále budoucnost, potvrzuje třeba i vývoj novinek u Fordu, nebo dnes tolik diskutovaný Tesla Cybertruck. Jsou však automobilky, kterým se na poli pick-upů nedaří, což následně vede k tomu, že jsou nuceni ukončit výrobu.

Mercedes-Benz třídy X končí

Zajímavý Mercedes-Benz třídy X měl být volbou pro toho, kdo hledá větší praktické auto a zároveň nechce být nijak ochuzen o kvalitní provedení, které by bylo spojeno jak se zajímavým vzhledem vozu, tak i s jeho pohodlností, nebo výbavou. Dá se říci, že Mercedes-Benz třídy X se mohl řadit do segmentu prémiových pick-upů. Vzhledem k jeho ohlášenému konci je však otázkou, zda o něco takového mají zákazníci vůbec zájem.

Prodejnost nesplnila očekávání

Důvodem, proč Mercedes-Benz třídy X končí, je primárně prodejnost. Jako první se podíváme na čísla z roku 2018, kdy bylo celosvětově prodáno zhruba 16 700 nových aut. Do těchto čísel však počítáme i kusy z roku 2017, kdy byl vůz oficiálně uvedený do prodeje. O rok později počet prodaných vozů celkem výrazně klesl, a to na 15 300. To už bylo jasné, že se prodejnost auta nevyvíjí určitě dle plánu, které automobilka s tímto modelem měla. Právě tento pokles a celková ne úplně uspokojující čísla jsou důvodem, proč se o konci výroby nejprve začalo spekulovat a proč byl nakonec potvrzen.

Konec v měsíci květnu

Podle dostupných informací by se měl Mercedes-Benz třídy X ještě několik měsíců vyrábět a kdo si ho chce pořídit v dohledné době, bude mít možnost. Definitivní konec výroby by měl být v květnu. Potom už se bude čekat jenom na doprodání skladových vozů, a jakmile se prodá i ten poslední, budou mít zájemci o prémiový pick-up opět o možnost méně. Tedy pokud se nakonec nerozhodnou využít ojetinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra