Mercedes končí výrobu prémiového pick-upu. O auto není zájem

                   

Mohlo by se zdát, že pick-upy jsou velmi žádanými vozy, hlavně pokud jde o jejich praktičnost. A že tento segment může mít stále budoucnost, potvrzuje třeba i vývoj novinek u Fordu, nebo dnes tolik diskutovaný Tesla Cybertruck. Jsou však automobilky, kterým se na poli pick-upů nedaří, což následně vede k tomu, že jsou nuceni ukončit výrobu.

Mercedes-Benz třídy X končí

Zajímavý Mercedes-Benz třídy X měl být volbou pro toho, kdo hledá větší praktické auto a zároveň nechce být nijak ochuzen o kvalitní provedení, které by bylo spojeno jak se zajímavým vzhledem vozu, tak i s jeho pohodlností, nebo výbavou. Dá se říci, že Mercedes-Benz třídy X se mohl řadit do segmentu prémiových pick-upů. Vzhledem k jeho ohlášenému konci je však otázkou, zda o něco takového mají zákazníci vůbec zájem.

Prodejnost nesplnila očekávání

Důvodem, proč Mercedes-Benz třídy X končí, je primárně prodejnost. Jako první se podíváme na čísla z roku 2018, kdy bylo celosvětově prodáno zhruba 16 700 nových aut. Do těchto čísel však počítáme i kusy z roku 2017, kdy byl vůz oficiálně uvedený do prodeje. O rok později počet prodaných vozů celkem výrazně klesl, a to na 15 300. To už bylo jasné, že se prodejnost auta nevyvíjí určitě dle plánu, které automobilka s tímto modelem měla. Právě tento pokles a celková ne úplně uspokojující čísla jsou důvodem, proč se o konci výroby nejprve začalo spekulovat a proč byl nakonec potvrzen.

Konec v měsíci květnu

Podle dostupných informací by se měl Mercedes-Benz třídy X ještě několik měsíců vyrábět a kdo si ho chce pořídit v dohledné době, bude mít možnost. Definitivní konec výroby by měl být v květnu. Potom už se bude čekat jenom na doprodání skladových vozů, a jakmile se prodá i ten poslední, budou mít zájemci o prémiový pick-up opět o možnost méně. Tedy pokud se nakonec nerozhodnou využít ojetinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články