Mercedes třídy X by mohl definitivně skončit. Co je hlavním důvodem?

                   

Mercedes ukázal, že v případě kombinace velké praktičnosti a luxusu má co nabídnout. Přesně takto jednoduše by se dal charakterizovat model Mercedes třídy X, který je v podstatě luxusním pick-upem. Bohužel to vypadá, že jeho konec se postupně blíží. Co je hlavním důvodem? Velmi nízká prodejnost.

Mercedes třídy X se neprodává

Pokud se podíváme na konkrétní čísla, tak musíme říci, že Mercedes třídy X se v loňském roce opravdu téměř neprodával. Prodalo se lehce přes 16 500 kusů. A to nikoliv jenom v Evropě, ale na celosvětovém trhu. Tedy kromě Evropy také v Austrálii a Africe, kam je dovážený. Je vidět, že prodeje vozu jsou opravdu mizivé.

Co je důvodem? Především cena

Pokud se na Mercedes třídy X podíváte blíže, jistě vám něco připomíná. Ano, je to Nissan Navara. Nejenom, že je postavený na těchto základech, ale dokonce se vyrábí i ve stejné továrně. Zájemci tak mají možnost volby. Buď jít pouze cestou praktičnosti a zvolit Nissan, nebo jít cestou praktičnosti a většího luxusu a zvolit Mercedes. A jelikož druhá možnost je o poznání dražší, je celkem pochopitelné, že většina sáhne po variantě číslo jedna. Cenový rozdíl je zhruba 600 tisíc, což už je dobrý argument pro rozmyšlení.

Vše se rozhodně v roce 2021

Čas neúprosně běží. Automobilka naznačila, že pro Mercedes třídy X bude zlomový rok 2021. Právě ten totiž rozhodne o tom, zda Mercedes třídy X bude nabízen dále, nebo bude jeho produkce ukončena. Pokud by měl zůstat, zcela logicky je třeba udělat změny. Tou první může být cesta do USA, kde jsou velké pick-upy velmi populární. První možnost však automobilka zatím neplánuje- Sice je o dané vozy v Americe zájem, ale také je nutné počítat s poměrně velkou konkurencí. Druhou možností je zlevnit, což nemusí být úplně dobrá cesta, zvláště v případě Mercedesu, který si drží pověst té lepší značky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články