Michael Schumacher vychází po letech z úkrytu. Legendu Formule 1 budete moci vidět již příští měsíc

Je to již osm let, co se legenda formule 1 Michael Schumacher naposledy objevil na veřejnosti. Pravděpodobně však závodníka uvidíme velmi brzy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je to téměř osm let, co se Michael Schumacher naposledy objevil na veřejnosti. Od zdrcující nehody ve francouzských Alpách byl totiž zdravotní stav legendy formule 1 jedním z nejpřísněji střežených tajemství na světě. Neobjevila se o něm v médiích za tak dlouhou dobu ani jedna aktuální informace. Nyní je však pravděpodobné, že se blíží konec tohoto období plného očekávání. Fanoušci německého závodníka se tak konečně dozví pravdu o jejich idolu.  

Nastal konečně čas, kdy legenda odhalí svá tajemství? 

Na Netflixu se brzy objeví životopisný film o legendě formule 1 Michaelu Schumacherovi. Sám závodník si zahraje ve filmu hlavní roli a znamená to, v že jeho věrní fanoušci pravděpodobně konečně najdou odpovědi na několik otázek, které je trápí dlouhá léta. Z velké části se jedná o současný zdravotní stav Schumachera, který totiž zná jen velmi málo lidí. Někteří fanoušci, kteří nadšeně čekají na premiéru, tvrdí, že se ve filmu dozví, co následovalo po nehodě v Alpách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Film měl sice mít premiéru již v roce 2019, ale z několika důvodů byla událost mnohokrát odložena. Následně bylo potřeba dotočit ještě několik zásadních scén, ale když se rozhodlo, veškeré plány zhatila pandemie koronaviru. Podle posledních informací se však nakonec film neobjeví v kinech, jak bylo původně plánováno, ale 15. září 2021 na Netflixu. Letos mimo jiné uplyne 30 let od Schumacherova debutu ve Formuli 1.

Film bude podle autorů velmi autentický

Již nyní však fanoušci vědí, na které záběru se mohou ve filmu těšit. Objeví se totiž momenty, které se týkají šampionova dospívání, jeho otce a celé jeho rodiny. Na jeho kariéru budou ve filmu vzpomínat i jeho kolegové a to především Damon Hill, Mika Hakkinen, David Coulthard nebo Sebastian Vettel. Autorka filmu Vanessa Noecke k filmu dodala, že natočit životopisný dokument o této legendě nebyl jednoduchý úkol. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Film je prý autentický – ukazuje totiž jak slabé, tak i silné stránky šampiona. Nebude to tak žádná pohádka, která bude několikanásobného mistra světa formule 1 pouze chválit. Za Schumacherem stála po celou dobu natáčení také jeho manželka, která ho velmi podporovala. Dodala, to bylo především kvůli tomu, aby byl závodník vyobrazen ve světle, v jakém ho viděli všichni ostatní. Nezbývá tak než čekat, až film konečně spatří denní světlo.

Zdroj: BBC, Netflix, Vanessa Noecke

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?