Michael Schumacher zazářil v reklamním videu na Fiat Multipla. Stalo se legendárním hitem

Jméno Michaela Schumachera zná snad každý na světě, lhostejno zda se zajímá o motorismus. Málokdo ale ví, že se tento závodník objevil také v reklamě na Fiat Multipla.

i Zdroj fotografie: Fiat
                   

Michael Schumacher je v první řadě držitelem rekordu v počtu vyhraných sezón ve formuli 1, a to s počtem 7. Překonat tento rekord se zatím nikomu nepodařilo, ovšem třeba Lewis Hamilton má poměrně slušné šance. Schumacher na sebe kromě jiného upozornil také polskou reklamou propagující vůz Fiat Multipla. Tento automobil je lehce kontroverzní a pro mnohé lidi jde o cíl výsměchu i politování zároveň.

Kontroverzní vzhled praktického vozu

Dohromady 15vteřinový TV spot se odehrává v prostorách luxusní restaurace, kde jsou židle od stolů sestaveny do dvou řad po třech místech, na něž se následně usadí celá rodina. Ve své době se totiž jednalo o jeden z mála vozů, který mohl na palubu pojmout právě 6 lidí. V 90. letech se rozhodně nejednalo o běžnou vlastnost automobilů, jako je tomu dnes. Ptáte se, proč tento vůz v reklamě propaguje právě rekordman Schumacher?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odpověď je poměrně jednoduchá. Schumacher zkrátka závodil za tým Scuderia Ferrari, který patřil právě do koncernu Fiatu. Výsledkem tohoto spojení pro něj byla povinnost propagovat vůz, na který tato italská společnost chtěla udělat reklamu. Lze ovšem soudit, že to od slavného závodníka nebyla žádná přetvářka. Například v jednom z dílů automobiové show Top Gear osobně uvedl, že denně sedá za volant Fiatu Croma a že se jedná o skvělé auto.

Jaký je vlastně Fiat Multipla?

Tento typ vozu firmy Fiat byl vyráběn v letech 1998–2010 a díky své kapacitě byl logicky určen početnějším rodinám. Slovo Multipla, které v italštině znamená „vícenásobný“ nebo „několikanásobný“, použila firma pro označení šestimístné verze Fiatu 600, který představila v roce 1956. Moderní MPV zdědilo název o čtyřicet let později, mělo originální design a nové uspořádání sedadel.

V roce 2004 byl vůz modernizován, takže jeho přední část vypadala konvenčněji, ovšem jeho uspořádání bylo zachováno. V roce 1998 byl vystaven v Muzeu moderního umění v New Yorku jako ukázka výjimečného designu. V témže roce zvítězil právě v Top Gearu v soutěži o vůz roku a v letech 2001–2004 byl čtyřikrát po sobě zvolen nejlepším rodinným vozem prestižním časopisem Top Car Magazine.

Zdroj: Fiat

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články