Aktuální zdravotní stav Michaela Schumachera: Bývalý šéf Ferrari vysvětlil, kde teď je a jak se mu daří

Jak se vede legendě, co dělá Michael Schumacher? Naděje sice neumírá, ale dává si načas.

i Zdroj fotografie: ALLSPORT / Creative Commons / CC-BA-SY
                   

Konec roku patří mezi ty chvíle, kdy si lidé obvykle užívají vánoční svátky, posléze se připravují na Silvestra, slaví příchod nového roku. Kromě fanoušků legendárního jezdce F1, Michaela Schumachera. Výročí tragické nehody připadá na 29. prosince. V roce 2013 Schumi vyjel na lyžování a pak už pro něj nic nebylo jako dřív.

Nehoda, která se neměla stát. Schumi je pryč

Na lyžích sjel mimo sjezdovku, a přestože měl nasazenou přilbu, po pádu si zranil hlavu. Zbytek příběhu už asi každý zná. Bezvědomí, více než rok v kómatu, pak postupné probouzení. Totální embargo na informace ze strany rodiny a jen velmi strohé poznámky, které občas někdo z okolí někdejší hvězdy Formule 1 utrousí. Což je vlastně dobře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Není důvod nahlížet na Schumachera jako na nějakou atrakci, to, co se mu stalo je smutné. A uznat to musí i jeho odpůrci, kteří mu na závodní dráze nefandili. Na okruhu se možná Michale Schumacher choval jako hrubián a nesmiřitelný protivník, který neváhal jít za hranu. Ve skutečném životě to byl milý a milující člověk. Lidumil, který přispíval miliony ze svých soukromých peněz na dobročinné účely.

Na dráze bezohledný, mimo dráhu lidumil

Jak se Schumacherovi daří teď? Opět lze jen usuzovat ze střípků, zejména od Jeana Todta (bývalý šéf týmu Ferrari), který relativně nedávno prohlásil, že je velmi opatrný na jakákoli vyjádření, ale že může říct, že s Michaelem sledoval v televizi přenos závodů a že Schumi stále bojuje. Asi definitivně poslední událostí je předání vysokého státního vyznamenání spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko.

iZdroj fotografie: Tushar Kelshikar / Creative Commons / CC-BA-SY

To převzala manželka Michaela Schumachera, Corinna. Při této příležitosti řekla, že „Michael všem chybí, ale Michael je tady.“ Vytušit se dá asi tolik, že Michael Schumacher je sice naživu, ale ve stavu, který je velmi, velmi daleký od toho ideálního. Soukromí si rodina Schumacherových střeží, a je to tak v pořádku.

Kolik vzdáme Shumacherovi holdu? Projevme mu společně úctu níže

Zdroj: Express
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články