Exkluzivní záznam nehody z helmy Micka Schumachera. Hned po náraz vzkázal do vysílačky dojemnou větu

Pokud jste fanouškem všemožných závodů v autech, tak vám dozajista tento pořízený záznam Micka Schumachera neunikl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mickovi Schumacherovi se tento kousek bohužel opravdu nepovedl a svému týmu Haas tak nedal zrovna dvakrát moc důvodů k radosti. Ptáte se proč? Na konci posledního tréninku před kvalifikací na GP Maďarska měl havárii. Tím si bohužel překazil jakoukoliv šanci na výhru.

Začátek závodů nebyl extra moc zajímavý

Jak už to v této sezóně bývá, závod tradičně začal velmi klidně a po dvaceti minutách testovacích jízd absolvovalo kolo pouze osm řidičů. V tuto chvíli vedl Lewis Hamilton (1: 18 587) před Carlosem Sainezem (1: 18 832). Tým Ferrari poté porušil zákaz vycházení, ale předpisy dva takové případy povolují. Sainz obdržel třetí a poslední kolo sezóny. Každý další tak bude potrestán. Jak? Přesunem na startovací rošt.

iZdroj fotografie: Flickr

Na trati se dokonce objevili i řidiči Alfa Romeo Racing ORLEN. Kimi Raikkonen byl třetí a Antonio Giovinazzi pátý. V následujících dvaceti minutách se ovšem předvedl i Valtteri Bottas. Tento Fin vytvořil rekordy konkrétně ve druhém a třetím sektoru. Jeho čas byl 1: 17,428 a o 0,082 sekund byl těsně za ním Max Verstappen, Lewis Hamilton byl třetí. Byl pomalejší opět cca o 0,8 sekund než jeho kolega z Red Bullu.

Mick Schumacher a jeho nešťastná havárie

Posledních dvacet minut nebylo pro Micka zrovna dvakrát šťastných. Němec totiž v jedné zatáčce ztratil kontrolu nad autem a kvůli tomu se vyboural mimo trať. Jeho dopad na prkno byl tvrdý, naštěstí se mu však nic nestalo. Vše odneslo jen jeho vozidlo. Již ve videu můžete slyšet, jak jej to mrzí.

Jo, jsem ok. Hodně mě tohle to mrzí. Vím, co to znamená. Ach jo, omlouvám se,“ řekl hned po nárazu. Na trati se následně objevila červená vlajka a jízdy pokračovaly po šestiminutové přestávce. Je to sice škoda, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout daleko hůř. Snad se Mickovi bude příště dařit o mnoho lépe.

Zdroj: F1mag, F1ONBOARD

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články