Sci-fi vozítko Microlino 2.0 zamíří letos na náš trh. Poptávka je už nyní obrovská

Otevírá se jako lednička, trochu tak vlastně i vypadá, a stejně jako na skútru si v něm posedí maximálně dva pasažéři. Koncept vozu Microlino si rychle získal své obdivovatele.

i Zdroj fotografie: Microlino
                   

Italové svou zálibu v malých autech nezapřou. Důkazem je nový koncept mini vozidla jménem Microlino, jehož výroba má být zahájena v březnu 2022. Tento model vychází z původního automobilu s názvem Isetta, který se vyráběl na začátku šedesátých let minulého století, a přináší tak zpět ideu opláštěného motocyklu. Přestože byl koncept představen už před několika lety a realizace nějakou dobu trvala, vůz si již zarezervovalo přes 14 000 zájemců.

Předchůdcem byla italská Isetta

První vozidla značky Isetta rozhodně nepocházely z dílny známé automobilky. Jednalo se o koncept, se kterým přišel majitel výrobního podniku na chladničky. Zakulacený vůz měl motor z motocyklu o výkonu necelých 10 koní a dosahoval maximální rychlosti 75 km/h. Auto se, stejně jako chladnička, otevíralo zepředu, kde byl na vnitřní straně dveří umístěn volant. Byl nejen cenově dostupný, ale také dostatečně malý a vhodný pro městský provoz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Milovníkům skútrů a motorek dopřál možnost suché jízdy i za špatného počasí, a zalíbil se také známým automobilkám. Není tedy divu, že původní výrobce Iso Rivolta prodal licenci do Německa, kde vozy začala vyrábět automobilka BMW. Poptávka po těchto zajímavých autech klesala v návaznosti na zvyšující se životní úroveň. Stále má ale své obdivovatele, kteří se setkávají každoročně na srazech, a na v podstatě opláštěný motocykl nedají dopustit.

Microlino 2.0 – vozítko pro dva

Zatímco vzhled Isetty připomínal například kapesní verzi vozu Volkswagen Beetle, italští výrobci automobilu Microlino vsadili na futuristický vzhled. Princip zůstává stejný – auto se otevírá zepředu a volant je osazený na vnitřní straně dveří. Z původního konceptu toho ale moc nezůstalo, kromě velikosti a otevírání. Výrobce vsadil na zvýšený zájem o elektroauta, a proto se rozhodl pro elektrický pohon. Microlino bylo představeno v několika verzích.

Výroba vozu Microlino bude zahájena v březnu 2022 a první dodávky budou z italské výroby mířit pravděpodobně do Švýcarska. Pořizovací cena je odhadována na 14 000 dolarů, tedy v přepočtu 307 000 českých korun. To je v porovnání s cenou za standardní elektromobil poměrně slušné. Ve verzi s kapacitou baterie 14 KWh je očekávaný dojezd téměř 230 km, což je pro městský provoz naprosto dostačující.

Nečekaný zájem

Microlino bylo představeno jako koncept už před několika lety, takže cesta k realizaci nebyla vůbec jednoduchá. Po posledním představení na autosalonu v Mnichově si vozidlo zarezervovalo už 14 000 zájemců, ještě před zahájením jeho výroby. Kapacita výroby bude cca 7 500 vozů ročně a zájemce od koupě neodradil ani fakt, že si budou muset na své vysněné vozítko počkat. O opláštěný motocykl je tedy zjevně stále zájem.

Jak se toto mini vozítko líbí vám?

Jak vypadá Microlino v provozu?

Zdroj: Carmag

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články