Milovníci rychlosti jásejte. Audi chystá na letošní rok celkem 6 nových modelů s označením RS

                   

Vypadá to, že si Audi pro letošní rok vzala poměrně velké sousto. Na to, že je měsíc srpen tak chce do konce roku představit hned 6 nových modelů. Všechny budou mít jedno společné, a to označení RS. Půjde tedy o vozy se sportovnějším charakterem, což bude dokládat nejenom design interiéru a exteriéru, ale samozřejmě také motorizace a hlavně výkon. Sportovní divize Audi má z tohoto důvodu celkem napilno.

Vše představí ve Frankfurtu

Jelikož se blíží autosalon ve Frankfurtu, který se uskuteční zhruba v polovině září, má Audi skutečně co dělat. A právě zde má v plánu se svými vozy skutečně zazářit, protože chce na tomto místě představit hned celou šestici. Láká dokonce i na to, že 2 z modelů RS mají být úplné novinky, které ještě nemají žádného svého předchůdce.

Na co se těšit? Podívejme se

Automobilka lehce poodkryla karty a tak už i víme, na co se můžeme těšit. Začínáme modelem Audi RS4, který se sice netěší takové popularitě, ale přesto s ním automobilka i nadále počítá. Dost možná i proto, že stále umí zaujmout svou motorizací V6, se kterou se i nadále počítá.

 Dále nelze zapomenout ani stálice v podobě modelů RS6 a RS7, které už můžeme považovat přece jenom za něco zajímavějšího jak svým charakterem, tak i svým vzhledem. V plánu je použít čtyřlitrový motor V8. Ten by měl být schopen nabídnout až 600 koní. Objevila se však i informace o verzi Performance, která by měla přijít s hybridním pohonem. Zde se zatím musíme nechat překvapit, jelikož automobilka nic z toho oficiálně nepotvrdila. Když by však došlo na naše slova, je velmi pravděpodobné použití pohonu z hybridního Porsche Panamera Turbo S, které je schopno výkonu až 680 koní.

Slíbili jsme i absolutní novinku a tady je. Půjde o model Audi RS Q8, tedy sportovněji laděné SUV. I když pro řadu lidí jsou sportovní SUV zvrácenost, realita na trhu je taková, že to funguje a lidé je kupují. Jde tak spíše o praktický tah automobilky jak nabídnout luxus a pohodlí kombinované s větším výkonem a zajímavějším designem.. Dále nelze opomenout ještě plánovaný model Audi RS Q3. Zde hned ve dvou variantách, a to v klasické karosářské verzi a také v karosářské verzi Sportback. V obou z nich má být 2,5 litrový motor s výkonem 400 koní. Tím je naše šestice uzavřena.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod