Milovníci rychlosti jásejte. Audi chystá na letošní rok celkem 6 nových modelů s označením RS

                   

Vypadá to, že si Audi pro letošní rok vzala poměrně velké sousto. Na to, že je měsíc srpen tak chce do konce roku představit hned 6 nových modelů. Všechny budou mít jedno společné, a to označení RS. Půjde tedy o vozy se sportovnějším charakterem, což bude dokládat nejenom design interiéru a exteriéru, ale samozřejmě také motorizace a hlavně výkon. Sportovní divize Audi má z tohoto důvodu celkem napilno.

Vše představí ve Frankfurtu

Jelikož se blíží autosalon ve Frankfurtu, který se uskuteční zhruba v polovině září, má Audi skutečně co dělat. A právě zde má v plánu se svými vozy skutečně zazářit, protože chce na tomto místě představit hned celou šestici. Láká dokonce i na to, že 2 z modelů RS mají být úplné novinky, které ještě nemají žádného svého předchůdce.

Na co se těšit? Podívejme se

Automobilka lehce poodkryla karty a tak už i víme, na co se můžeme těšit. Začínáme modelem Audi RS4, který se sice netěší takové popularitě, ale přesto s ním automobilka i nadále počítá. Dost možná i proto, že stále umí zaujmout svou motorizací V6, se kterou se i nadále počítá.

 Dále nelze zapomenout ani stálice v podobě modelů RS6 a RS7, které už můžeme považovat přece jenom za něco zajímavějšího jak svým charakterem, tak i svým vzhledem. V plánu je použít čtyřlitrový motor V8. Ten by měl být schopen nabídnout až 600 koní. Objevila se však i informace o verzi Performance, která by měla přijít s hybridním pohonem. Zde se zatím musíme nechat překvapit, jelikož automobilka nic z toho oficiálně nepotvrdila. Když by však došlo na naše slova, je velmi pravděpodobné použití pohonu z hybridního Porsche Panamera Turbo S, které je schopno výkonu až 680 koní.

Slíbili jsme i absolutní novinku a tady je. Půjde o model Audi RS Q8, tedy sportovněji laděné SUV. I když pro řadu lidí jsou sportovní SUV zvrácenost, realita na trhu je taková, že to funguje a lidé je kupují. Jde tak spíše o praktický tah automobilky jak nabídnout luxus a pohodlí kombinované s větším výkonem a zajímavějším designem.. Dále nelze opomenout ještě plánovaný model Audi RS Q3. Zde hned ve dvou variantách, a to v klasické karosářské verzi a také v karosářské verzi Sportback. V obou z nich má být 2,5 litrový motor s výkonem 400 koní. Tím je naše šestice uzavřena.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články