26letý řidič „závodník“ dlouhodobě páchal dopravní přestupky. Vyfasoval historicky rekordní pokutu ve výši 350 000 Kč

Policistům se podařilo dopadnout mladého recidivistu. Za svou neopatrnou a nebezpečnou jízdu jako z akčního filmu dostal rekordní pokutu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Řidič z Německa se pravděpodobně až moc díval na filmy tipu Rychle a zběsile. V návaznosti na své přestupky související s častým překračováním rychlosti totiž dostal rekordní pokutu. Mladý řidič si může na své konto připsat rekord, ať už se bavíme o množství přestupků, tak výši pokuty. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, policisté příliš nevěří tomu, že by se poučil.

Mladý závodník

Mladý řidič pravděpodobně zapomněl, že se se svým vozem nenachází na závodní dráze, ale v běžném provozu. Jinak si totiž nelze vysvětlit to, že mladík měl ve svých 26 letech na kontě už přes 85 přestupků. Ty se týkaly především překračování povolené rychlosti, a to až o více než 100 km/h. Řidič se posledního přestupku, díky kterému jej policisté dopadli, dopustil ve voze na dočasných registračních značkách.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mladíka se policistům do té doby nedařilo s přestupky spojit. Teď poprvé jej ale při činu zachytila bezpečnostní kamera. Díky záznamům se podařilo mladého závodníka dopadnout a spojit se všemi předchozími přestupky. Mladík má tak na svém kontě kromě více než 85 přestupků a 100 trestných bodů i pokutu ve výši 14 000 eur, což je v přepočtu více než 350 000 korun. Bude tedy muset kvůli svému závodění sáhnout hluboko do kapsy.

Pokuta i zákaz řízení

Mladíkovi kromě pokuty hrozí samozřejmě také zákaz řízení na území Německa. „Doufám, že se ze svých činů alespoň trochu poučí,“ komentuje situaci jeden z policistů. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o recidivistu, který toho v poslední době stihl mnoho, přílišnou naději tomu nedávám,“ dodává. V roce 2017 Německo zavedlo nový bodovací systém. Zvýšilo také možné pokuty pro všechny účastníky silničního provozu, ať už se bavíme o řidičích automobilů, tak cyklistech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mladý řidič si teď bude muset od řízení nějakou dobu odpočinou. Může hovořit o velkém štěstí, že při své jízdě neohrozil na životě další účastníky silničního provozu. V tomto případě by mu totiž hrozilo i vězení. „Mladí řidiči si často neuvědomují možné dopady svých činů,“ vysvětluje policista.Překračují povolenou rychlost například v obci, kde jim do vozovky může vstoupit chodec, nebo například můžou dostat smyk, vjet na chodník a někoho ohrozit,“ dodává.

Jakou nejvyšší pokutu jste dostali vy?

Zdroj: RPonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání