Mladý závodník dostal v Německu rekordní pokutu | AutoŽivě

26letý řidič „závodník“ dlouhodobě páchal dopravní přestupky. Vyfasoval historicky rekordní pokutu ve výši 350 000 Kč

Policistům se podařilo dopadnout mladého recidivistu. Za svou neopatrnou a nebezpečnou jízdu jako z akčního filmu dostal rekordní pokutu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Řidič z Německa se pravděpodobně až moc díval na filmy tipu Rychle a zběsile. V návaznosti na své přestupky související s častým překračováním rychlosti totiž dostal rekordní pokutu. Mladý řidič si může na své konto připsat rekord, ať už se bavíme o množství přestupků, tak výši pokuty. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, policisté příliš nevěří tomu, že by se poučil.
Mladý závodník

Mladý řidič pravděpodobně zapomněl, že se se svým vozem nenachází na závodní dráze, ale v běžném provozu. Jinak si totiž nelze vysvětlit to, že mladík měl ve svých 26 letech na kontě už přes 85 přestupků. Ty se týkaly především překračování povolené rychlosti, a to až o více než 100 km/h. Řidič se posledního přestupku, díky kterému jej policisté dopadli, dopustil ve voze na dočasných registračních značkách.


iZdroj fotografie: Pixabay

Mladíka se policistům do té doby nedařilo s přestupky spojit. Teď poprvé jej ale při činu zachytila bezpečnostní kamera. Díky záznamům se podařilo mladého závodníka dopadnout a spojit se všemi předchozími přestupky. Mladík má tak na svém kontě kromě více než 85 přestupků a 100 trestných bodů i pokutu ve výši 14 000 eur, což je v přepočtu více než 350 000 korun. Bude tedy muset kvůli svému závodění sáhnout hluboko do kapsy.

Pokuta i zákaz řízení

Mladíkovi kromě pokuty hrozí samozřejmě také zákaz řízení na území Německa. „Doufám, že se ze svých činů alespoň trochu poučí,“ komentuje situaci jeden z policistů. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o recidivistu, který toho v poslední době stihl mnoho, přílišnou naději tomu nedávám,“ dodává. V roce 2017 Německo zavedlo nový bodovací systém. Zvýšilo také možné pokuty pro všechny účastníky silničního provozu, ať už se bavíme o řidičích automobilů, tak cyklistech.


iZdroj fotografie: Pixabay

Mladý řidič si teď bude muset od řízení nějakou dobu odpočinou. Může hovořit o velkém štěstí, že při své jízdě neohrozil na životě další účastníky silničního provozu. V tomto případě by mu totiž hrozilo i vězení. „Mladí řidiči si často neuvědomují možné dopady svých činů,“ vysvětluje policista.Překračují povolenou rychlost například v obci, kde jim do vozovky může vstoupit chodec, nebo například můžou dostat smyk, vjet na chodník a někoho ohrozit,“ dodává.

Jakou nejvyšší pokutu jste dostali vy?

Zdroj: RPonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Populární americký symbol představuje jeden z prvních hoaxů. Vzorem amerického Strýčka Sama byl obchodník s masem
Události247.cz
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě.cz
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz.cz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun