Mnoho řidičů preferuje bílá auta. Odborníci mají vysvětlení

                   

Barva auta mnohdy hraje velkou roli při výběru. A to nejenom u žen, ale také u mužů. Často se jedná o jednoduchou preferenci našeho vkusu a toho, co se nám líbí a co ne. To ale nemusí být vždy jediný parametr, podle kterého barvu vozu volíme. Jsou tu i další. A právě na jejich základě je možné odvodit, proč tolik dominují bílá auta. Důvodů je celá řada.

Cena

Prvním jasným důvodem je cena. Bílá barva je v portfoliu automobilek často barvou základní, s nejnižší cenou. Pokud bychom ji porovnali s cenami různých metalíz a specifických odstínů, tak můžeme říci, že bílé auto může být i o desítky tisíc levnější. A to je dobrý důvod, proč tento odstín vzít.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vzhled

Sice jsou levná, ale zároveň je třeba také říci, že bílá auta i dobře vypadají. Ostatně mnoho prémiových vozidel je dostupných právě v bílém odstínu. A vypadají velmi elegantně. Dá se tedy říci, že v bílé barvě bude vypadat téměř každé auto skvěle.

Praktičnost

Bílé vozy nadchnou také svou praktičností, hlavně pokud jde o udržení jeho ucházejícího vzhledu. Na bílé zkrátka není vidět tolik drobných nečistot, jako například na tmavém voze. Hlavně potom během léta, kdy je všude ve vzduchu pyl. Ten když spadne, jsou všechna tmavá auta doslova žlutá, zatímco u těch bílých je vzhled stále víceméně zachován.

V tomto směru je dobré zaměřit se ještě na fakt, že na bílém voze nejsou vidět větší či menší škrábance. Zatímco na černém laku je hned vše vidět, tak u bílého je i výraznější delší a hlubší rýha viditelná až při výrazném zkoumání.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dostupnost dílů

Jelikož jsou bílá auta tolik vyhledávaná, je nutné říci, že je také dobrá dostupnost náhradních dílů. Pokud je třeba vyměnit určitou část vozu, tak najít díl stejného odstínu není žádný problém. Díky tomu není nutné díl často ani lakovat a skvěle splyne s vozem. To u ostatních barev karoserií je často nutné sáhnout právě po bílé a tu nechat přelakovat.

Viditelnost

Bílá auta jsou také mnohem lépe viditelná na silnici. Platí to hlavně v době, kdy nejsou světelné podmínky úplně ideální. Tedy při šeru, ale třeba také v dešti. Zatímco tmavá auta mohou doslova splynout s okolím, třeba při jízdě v lese, tak u bílých vozidel je větší jistota, že budou lépe viditelná a že i z dálky vás protijedoucí řidič dobře uvidí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články