Modelu S uletěla střecha během jízdy. Tesla zatím vyšetřuje, co se stalo

Společnost Tesla vysvětlila, že střecha byla opravena v autorizovaném servisu. Poté, co se podobný incident stal v USA s vozem Tesla Model Y, kdy elektromobilu za jízdy uletěla skleněné střecha, široká veřejnost doufala, že šlo o ojedinělý případ. Stejná věc se bohužel stala opět, tentokrát v Číně. Zatímco někteří motoristé si z této nebezpečné záležitosti dělali legraci, když psali, že dokonce i automobily Tesla vyrobené v této zemi mají problémy s kontrolou kvality, neměli úplně pravdu, protože šlo model S vyrobený v USA, nikoliv čínský model 3.

Zdá se, že celá situace nastala 22. listopadu, kdy se  video objevilo na sociálních médiích.

Podle toho, co k videu napsal jeho autor videa, (které je ironicky natočené běžnou kamerou, nikoliv zařízením Tesla), zřejmě nikdo nebyl zraněn a létající skleněná střecha nepoškodila žádné auto. Pouhé 4 hodiny a jednu minutu po zveřejnění příspěvku se ozvala společnost Tesla, aby vysvětlila, co se stalo.

Zdroj fotografie: Imgur / Marcus Red

Podle všeho skleněnou střechu instaloval autorizovaný servis. I když to mohla být vina pracovníků karosářského servisu, skutečnost, že byla autorizovanou společností poskytující ověřenou službu, zcela nezbavuje výrobce automobilů odpovědnosti, zvláště pokud byly všechny oficiální postupy a materiály aplikovány správně. A to je pravděpodobně důvod, proč Tesla uvedla, že stále vyšetřuje, co se vlastně stalo.

Na videu vidíme, že Tesla razantně zrychluje v pravém jízdním pruhu a poté z auta odletí skleněná střecha, která se několikrát obrátí ve vzduchu.. Když se to stane, Model S okamžitě zabrzdí a dokonce můžeme ve videu slyšet, jak střecha dopadne na zem.

Zdroj fotografie: Imgur / Marcus Red

O čem diskutují lidé v autě, které celou situaci natáčeli, se bohužel nepovedlo zjistit. Možná by bylo také užitečné slyšet provozovatele servisu, který skleněnou střechu měnil, a zajímavé bude také vyjádření Tesly, jakmile budou k dispozici výsledky vyšetřování.

73 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 81 hlasů
Nahlásit chybu