Modelu S uletěla střecha během jízdy. Tesla zatím vyšetřuje, co se stalo

                   

Společnost Tesla vysvětlila, že střecha byla opravena v autorizovaném servisu. Poté, co se podobný incident stal v USA s vozem Tesla Model Y, kdy elektromobilu za jízdy uletěla skleněné střecha, široká veřejnost doufala, že šlo o ojedinělý případ. Stejná věc se bohužel stala opět, tentokrát v Číně. Zatímco někteří motoristé si z této nebezpečné záležitosti dělali legraci, když psali, že dokonce i automobily Tesla vyrobené v této zemi mají problémy s kontrolou kvality, neměli úplně pravdu, protože šlo model S vyrobený v USA, nikoliv čínský model 3.

Zdá se, že celá situace nastala 22. listopadu, kdy se  video objevilo na sociálních médiích.

Podle toho, co k videu napsal jeho autor videa, (které je ironicky natočené běžnou kamerou, nikoliv zařízením Tesla), zřejmě nikdo nebyl zraněn a létající skleněná střecha nepoškodila žádné auto. Pouhé 4 hodiny a jednu minutu po zveřejnění příspěvku se ozvala společnost Tesla, aby vysvětlila, co se stalo.

iZdroj fotografie: Imgur / Marcus Red

Podle všeho skleněnou střechu instaloval autorizovaný servis. I když to mohla být vina pracovníků karosářského servisu, skutečnost, že byla autorizovanou společností poskytující ověřenou službu, zcela nezbavuje výrobce automobilů odpovědnosti, zvláště pokud byly všechny oficiální postupy a materiály aplikovány správně. A to je pravděpodobně důvod, proč Tesla uvedla, že stále vyšetřuje, co se vlastně stalo.

Na videu vidíme, že Tesla razantně zrychluje v pravém jízdním pruhu a poté z auta odletí skleněná střecha, která se několikrát obrátí ve vzduchu.. Když se to stane, Model S okamžitě zabrzdí a dokonce můžeme ve videu slyšet, jak střecha dopadne na zem.

iZdroj fotografie: Imgur / Marcus Red

O čem diskutují lidé v autě, které celou situaci natáčeli, se bohužel nepovedlo zjistit. Možná by bylo také užitečné slyšet provozovatele servisu, který skleněnou střechu měnil, a zajímavé bude také vyjádření Tesly, jakmile budou k dispozici výsledky vyšetřování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání