Těmto 6 autům je lepší se vyhnout. Nejsou příliš spolehlivá a často mají závažné problémy

Některé automobily jsou spolehlivější než jiné. Dokázal to i průzkum, kterého se zúčastnilo 14 000 majitelů různých značek vozidel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože je v dnešní době automobilový průmysl velmi vyspělý a používá ty nejmodernější materiály a technologie, najdou se vozidla, která mají spoustu vad a jejichž provoz se příliš nevyplatí. Každý vůz je samozřejmě jiný a porouchat se může i ten nejspolehlivější typ. Existují však vozidla, která jsou tím přímo pověstná. Podle průzkumu, který se týkal 14 000 řidičů, se třetině majitelů jejich automobil nejméně jednou za poslední rok porouchal a potřeboval servis.

Volkswagen Polo

Jedním z automobilů, který nezískal příliš dobré hodnocení v konečném výzkumu, je model Polo od německého výrobce Volkswagen. Jedná se však pouze o automobily vyrobené v letech 2009 až 2017, kdy se tento vůz potýkal s největšími problémy. Mezi nejčastější poruchy tohoto vozidla se řadí elektrické potíže (v souvislosti s klimatizací), start-stop systém, jiné elektronické systémy a také problémy s obrazovkou infotainmentu a zadní kamerou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Volvo XC90

Jak se zdá, ani Švédský výrobce automobilů není bezchybný. Přestože se značka Volvo řadí mezi nejbezpečnější automobily na světě, s modelem XC90 rozhodně žebříček spolehlivosti nevyhraje. Téměř 53 % dotazovaných majitelů tohoto vozidla totiž hlásilo různé problémy svých drahých automobilů. Nejčastěji se jednalo o potíže s elektrickými systémy a softwarem. Tyto poruchy byly velmi problematické a často s nimi měli potíže i mechanici v servise.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nissan Qashqai

Na seznam méně spolehlivých vozidel se dostal také Nissan Qashqai, konkrétně v dieselové verzi. Téměř polovina jeho majitelů totiž přiznala, že jejich vozidla trpí nějakým problémem častěji, než by měla. Mezi nejběžnější chyby tohoto vozu patří vada elektronického systému, například navigace, informačního a zábavního systému a klimatizace. Zbytek majitelů hlásil potíže s motorem a někteří také s akumulátory.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mazda 2

Mazda a Nissan podle průzkumu nemají tak spolehlivé automobily jako ostatní japonské automobilky. Přestože se tato značka často dobře umísťuje na seznamech spolehlivosti, majitelé modelu Mazda 2 hlásili spoustu problémů souvisejících s klimatizací a více než 10 procent mělo potíže se systémem dodávky paliva. Tento menší automobil by tedy trofej za nejspolehlivější vůz také nezískal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Citroen C4 Picasso / Grand C4 Picasso

Přibližně 37 % majitelů těchto francouzských automobilů prozradilo, že měl jejich vůz poslední dobou nějaké problémy. Velmi často se u tohoto modelu vyskytovaly potíže s elektřinou, které negativně ovlivňovaly jeho hodnocení. Většina zmiňovaných poruch se netýkala přímo motoru, ale spíše klimatizace. Značná část oprav však nepředstavovala nějak astronomickou částku. Přesto se jedná o nepříjemnosti, které mohou zákazníky odradit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mazda 3

Přestože některé modely této japonské automobilky patří k vysoce spolehlivým, model Mazda 3 vyráběný v letech 2009 až 2013 to rozhodně není. Celkem 28 % dotazovaných řidičů nahlásilo nějaké problémy se svým vozidlem. Nejčastěji šlo o vadu odpružení, systému řízení a u benzínových modelů se vyskytovaly často také potíže s elektřinou motoru. Některé opravy byly provedeny ještě v záruce, jiné však museli platit majitelé ze své kapsy. Máte podobnou zkušenost s tímto modelem?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: UsedCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná