Motocykl narazil do automobilu a převrátil jej | AutoŽivě

Tragická nehoda motocyklu, který narazil do automobilu takovou rychlostí, že ho převrátil na bok

Tragický konec měla pro řidiče motocyklu nehoda, při které se svým strojem ve velké rychlosti narazil do automobilu. Ten se silou nárazu dokonce převrátil na bok.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lublin112
                   

Srážky motocyklů a automobilů bývají většinou velmi vážné a způsobuje je dokola to samé. Na vině bývá buď nepozornost a bezohlednost řidičů vozidel, nebo nepřiměřená rychlost motocyklistů. Všechny tyto příčiny však lze omezit a zabránit tak vážným dopravním nehodám se špatným koncem. Tento tragický případ srážky motocyklu a automobilu by měl být odstrašující a poučný pro ty, kteří rádi tahají za plyn.
Nepřiměřená rychlost motorkáře

Dopravních nehod, při kterých dojde ke srážce motorky a automobilu, stále přibývá. Nejčastěji k nim dochází, když auto opouští vedlejší silnici a motocykl do něj narazí. Při této nehodě však byl náraz motorky do vozidla tak silný, že ho převrátil na bok. Nejednalo se však o nějaké menší městské vozidlo, ale naopak o větší SUV.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Lublin112

Rychlost motocyklu se odhaduje na 150 km/h

Jedna věc byla jasná hned při pohledu na nabourané auto. Rychlost jedoucího motoristy musela být daleko za hranicí povolené hodnoty. Podle některých odhadů se mohl řidič motorky řídit k autu rychlostí až 150 km/h. Není tedy divu, že následný náraz byl obrovský.

Někteří řidiči pravidelně nedodržují rychlostní limit

Podobné chování se dá pozorovat každým dnem na silnicích. Někteří, ať už nezkušení, nebo jen nezodpovědní jezdci na motocyklech, předjíždí i více automobilů jedoucích 90 km/h najednou. Tento nebezpečný manévr si přímo říká o problém. Nehoda v takové rychlosti však většinou znamená velmi tvrdý náraz s vážnými následky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič motocyklu nehodu nepřežil

Zatím není přesně jasné, zda mohl 40 letý řidič automobilu vůbec srážce zabránit, a jestli vůbec motorkáře v takové rychlosti mohl zpozorovat. Nehoda dopadla tragicky pro řidiče motorky a ženu, kterou již nebylo možné zachránit. Nyní bude policie zjišťovat, jaká byla příčina nehody a zda jí šlo předejít.

Zdroj: Lublin112

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 4394 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstrašidelnější vojenská místa, kde si vzalo život nespočet vojáků i běžných občanů. Duchové padlých zde straší dodnes
Události247.cz
Řidič srazil na přechodu mladou dívku. Poplácal ji po ramenou a z místa nehody ujel
VědaŽivě.cz
Znáte původ pohádky o Červené karkulce? Vlk nebyl vždy ten špatný. Prvotní variace příběhu se od toho dnešního liší
adbz.cz
Postavili 2 kontejnerové domky celkem za půl milionu korun. Příjem z jejich pronájmu jim teď vynáší 20 tisíc měsíčně