Motorkář narazil v rychlosti 140 km/h do stojícího vozu. Sám si zběsilou jízdu natočil, manželka se rozhodla nahrávku zveřejnit

Řidič motorky se kvůli neopatrné jízdě v nepřiměřené rychlosti dostal do střetu s nákladním autem. Z nehody si odnesl doživotní následky.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Řidič motorky na svůj husarský kousek bude vzpomínat hodně dlouho. Jeho poslední neopatrnou jízdu mu budou připomínat následky, které si s sebou do konce života ponese. Z nehody, při které v plné rychlosti narazil do stojícího nákladního vozu, vyvázl s těžkými zraněními. Policie se souhlasem manželky zraněného motorkáře zveřejnila děsivé video. „Chtěla jsem, aby všichni viděli, čemu se neopatrnou jízdou vystavují,“ komentuje záběry manželka.

Překročení povolené rychlosti

Když toho dne motorkář sedal na svůj stroj, pravděpodobně ani netušil, že se bude jednat o jeho poslední jízdu. Řidiči, kteří často překračují nejvyšší povolenou rychlost, mohou nabýt dojmu, že i ve vysoké rychlosti jsou schopni svůj stroj zvládnout. Je ale důležité připomenout, že limit maximální povolené rychlosti má svůj důvod. „Své vozidlo a zároveň provoz jsme schopni plně kontrolovat jen do určité rychlosti,“ vyjadřuje se jeden z policistů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Pokud maximální povolenou rychlost překročíme, může se velmi jednoduše stát, že v případě blížící se kolize nebudeme schopni zareagovat dostatečně rychle,“ dodává. Řidič motorky na videu nedbal pravidel silničního provozu. Na jeho tachometru byla vidět nejvyšší rychlost dokonce 264 km/h. V některých úsecích zpomalil na hodnotu okolo 100 km/h, ale ke kolizi s nákladním vozem jedoucím v levém jízdním pruhu došlo v rychlosti 140 km/h.

Poslední jízda

Řidič se v tak vysoké rychlosti nedokázal vyhnout nákladnímu autu jedoucímu v levém jízdním pruhu a v plné rychlosti do něj narazil. „Šoférovi motorky se podařilo přežít jen díky včasnému zásahu svědků nehody,“ popisuje situaci policista. Svědci ihned začali s resuscitací a pokračovali až do příjezdu vozidla záchranné služby. I přesto, že se řidiči podařilo přežít, z nehody si odnesl vážné následky. „Věřím, že kdyby se mohl vrátit v čase zpět, takovému riziku by se nevystavil,“ dodává policista.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Je důležité si uvědomit i to, že tímto jednáním neohrozil pouze sebe, ale i další účastníky silničního provozu,“ vysvětluje dál. „Kromě škody, kterou způsobil existuje také další aspekt. Kvůli zdravotním následkům nebude do konce života schopný se o sebe plně postarat. Svým jednáním tak ovlivnil i svou rodinu a blízké, kteří mu budou muset zajistit doživotní péči,“ dodává.

Vyjádření manželky

Video se policii podařilo zveřejnit poté, co k tomu svolila manželka zraněného motorkáře. „Chtěla bych, aby všichni, kteří překračují povolenou rychlost a hazardují se svými životy viděli tohle video,“ vysvětluje smutně. Svou neopatrnou jízdou totiž neovlivňujete pouze sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Nebuďte sobečtí, máte rodiny a děti. To jsou ti, kteří vás budou krmit a přebalovat ve chvíli, kdy si s sebou ponesete celoživotní následky z téměř smrtelné nehody,“ dodává.

S jakou nejděsivější situací jste se na silnicích setkali vy?

Zdroj: Policie SA Tiskové materiály

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články