Motorkář v rychlosti 232 km/h předjel na D6 policejní hlídku. Ujet se mu nakonec nepodařilo

Nebezpečnou jízdu předvedl motorkář na dálnici D6. K jeho smůle předjel policejní hlídku, které i přes vysokou rychlost nedokázal ujet.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Po dálnici z Karlových Varů do Chebu se řítil motorkář. Měl ale opravdu velkou smůlu. V rychlosti 232 km/h předjel policejní hlídku, která si navíc všimla, že motorka nemá registrační značku. A tak jej začala pronásledovat. Řidič si zřejmě myslel, že jim ujede. To se mu však nepovedlo.

Nebezpečně rychlá jízda po dálnici

Dle záznamu z policejního radaru byla řidičova rychlost 232 km/h, což je o 102 km/h více, než je povolená rychlost na dálnici. Policejní hlídka zjistila, že svůj motocykl neměl přihlášený v registru vozidel, a tudíž neměl ani registrační značku. Dopustil se tak dalšího vážného přestupku.

iZdroj fotografie: Pexels

Policejní hlídce neujel

Policistům se podařilo motorku zastavit u sjezdu z dálnice na obec Březová. Trest ho zcela jistě nemine. Policie oba přestupky předala příslušným orgánům. Ve správním řízení mu hrozí pokuta ve výši 5 000 až 10 000 Kč a zákaz řízení minimálně na 6 měsíců, maximálně až na jeden rok. Snad se ze svých chyb poučí a příště už bude dodržovat dopravní předpisy a svůj motocykl řádně zaregistruje.

iZdroj fotografie: Honza Groh / Creative Commons / CC BY-SA

Adrenalinová jízda motorkářů

Běžně se na silnicích můžete setkat s motorkáři, kteří jezdí rychle a doslova vyhledávají adrenalin. Předjíždějí v místech, kde by rozhodně neměli. K těmto účelům ale slouží uzavřené okruhy, na nichž mohou zkoušet své řidičské schopnosti a také to, co jejich mašina umí. Toto rozhodně nepatří do běžného provozu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se motorkář bude snažit policejní hlídce ujet, ta vše zdokumentuje. Následně se většinou podaří vozidlo ztotožnit s řidičem, a tak se pokutě nevyhne. V tu chvíli jim postačí, aby měli SPZ vozidla a věc předají příslušným orgánům, které vše vyřeší. Ujíždět policii se tedy nevyplatí, protože k pokutě za překročenou rychlost přibude pokuta za nerespektování výzvy k zastavení.

Jaké máte zkušenosti z motorkáři?

Zdroj: Týdeník Policie, Policie ČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy