Policisté nevědomky zastavili šéfa zločinecké organizace na silniční kontrolu. Otevřel kufr a případ za půl miliardy byl na stole

Policie odhalila a rozbila zločineckou organizaci. Desítky či možná stovky lidí kradli z aut katalyzátory.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Krádeže aut na náhradní díly jsou na denním pořádku, bohužel. Stejně tak se kradou jednotlivé díly, jak u nás, tak po celém světě. Své o tom ví policie v americkém Portlandu ve státě Oregon. Tam byl zatčen vůdce zločineckého gangu, odpovědný za krádeže a obchodování s více než 44 000 katalyzátory.

Katalyzátory obsahují drahé kovy. A proto se kradou

Díly byly ukradeny na západním pobřeží během loňského roku. Policie nevěřila svým očím, nicméně tvrdí, že zatčením dvou osob z vedení gangu a také dvanácti podezřelých společníků rozbila místní síť organizovaného zločinu. Úřady byly upozorněny na skupinu poté, co byl zaznamenán jeden podezřelý v autě, ve kterém vezl sto odcizených katalyzátorů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento objev spustil několikaměsíční vyšetřování, které vyvrcholilo sérií razií a zatýkání. Během velké akce policie prohledala osm míst a našla dalších 3 000 ukradených katalyzátorů. A také spoustu peněz v hotovosti, drahých aut a šperků. Jako hlava gangu byl označen dvaatřicetiletý Brennan Doyle.

Zločinecká síť působila v mnoha státech

Na kolik peněz si zločinci svou aktivitou přišli? S ohledem na cenu drahých kovů, které jsou použité pro výrobu katalyzátorů, byla celková škoda odhadnuta na 22 milionů dolarů, to je v přepočtu asi půl miliardy korun. Podezřelí působili jak ve státě Oregon, tak i mimo něj. Katalyzátory kradli ve Washingtonu, Nevadě, Kalifornii, Texasu a New Yorku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle předpokladu bylo do celé zločinecké organizace napojeno mnoho osob, spekuluje se o desítkách ne-li stovkách zločinců. Další podrobnosti jsou však s ohledem na vyšetřování tajné. Uvedený šéf zločinecké organizace si vyslechl 72 obvinění, včetně krádeže, praní špinavých peněz a hrozí mu velmi vysoký trest.

Ukradli vám někdy z auta katalyzátor?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Unikátní houfnice FH-70 je i po 50 letech lepší než většina ruských alternativ: a i když je běžně tažená, funguje i jako samohybná
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha