Muž opravoval své auto a uvízl pod ním. Potom šlo o vteřiny

                   

Oprava auta může být i smrtelně nebezpečná, pokud ji provádíte na koleni a bez potřebného vybavení. Moderní vozy už totiž mají pramálo společného s lehkými skořápkami na kolečkách, v nichž v mládí jezdili naši otcové a dědové a daly se v rámci kanadských žertíků třeba přenést za roh nebo do vedlejší ulice. Ve starých vozech bylo navíc vše mechanické a relativně jednoduché, takže výměnu součástky za součástku i komplexnější opravu svedl hravě kutil na zahrádce na chalupě.

Víc štěstí než rozumu

Honda Civic ale není žádný drobek, tenhle japonský sedan váží v plné výbavě téměř dvě tuny. A že si s takovou hmotností není radno zahrávat, se nedávno přesvědčil Devon Haycock z Mesy v Arizoně. Haycock se totiž pod svou Hondou zaklínil, když se ji pokoušel servisovat a auto mu sjelo ze zvedáku, neboť nebylo nikterak zajištěné. Závažnějšímu zranění, nebo dokonce smrti, unikl Haycock jen o vlásek. I tak se pravděpodobně dostane do některého z výběrů Darwinových cen, neboť video z jeho záchrany bylo zveřejněno na Youtube.

Vysvobodili ho policisté

Haycocka se nakonec podařilo vyprostit za pomoci dvou policistů. Ti na místo dorazili poté, co jeho přítelkyně zavolala na tísňovou linku. A opět se projevilo Haycockovo štěstí v neštěstí, a to dokonce dvojnásobně. Policisté byli zrovna jen kousek od místa nehody a dorazili během několika desítek vteřin. Auto se jim navíc hned podařilo lehce přizvednout, dost na to, aby zpod něho mohl Haycock vyklouznout a osvobodit se. Právě z kamery, kterou měl jeden z policistů na rameni, pochází zveřejněný záznam. Na konci je patrné, že Haycock vyvázl bez zranění. Chvilku sbírá síly, ale nakonec se postaví a zdá se, že je otřesen, ale v pořádku.

Aby se vám nic podobného nestalo, je třeba mít na paměti, že:

  • Hever slouží pouze ke zdvihnutí auta
  • Pokud je auto ve vzduchu, je třeba, aby bylo pevně podepřeno nejméně na 4 bodech
  • Pokud je ve vzduchu jen část auta, musí být zabrzděné
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná