Muž se svým Porsche 911 jezdí už 44 let. Na tachometru má nájezd 1,2 milionu km

                   

Automobilka Porsche byla vždy v mnoha věcech unikátní. Byla to nejenom výroba povedených a výkonných vozidel, ale byla to také výroba aut, které jsou spolehlivé. To může potvrdit i muž, který vlastní Porsche 911 Turbo z roku 1976. Nejenom, že toto auto stále má a stále s ním jezdí. Ono mu neustále dobře slouží, i přes ohromný kilometrový nájezd.

Jezdí s ním 44 let

Jednoduchými počty zjistíme, že muž má své auto po dobu 44 let. A prakticky denně ho používá. Tomu také odpovídá kilometrový nájezd auta, který je přes 1,2 milionu kilometrů. To je hodnota, kterou by řada aut nezvládla ani po několikáté výměně motoru. Toto Porsche 911 však podle majitele nemá s tímto nájezdem žádný problém. Stále dobře slouží a on tak nemá sebemenší důvod auto měnit. A to i proto, že je spolehlivé i po technické stránce. Žádná větší závada se po dobu provozu neprojevila a jediná větší oprava se týkala karoserie, a to z důvodu dopravní nehody.

i

Auto je unikátní i po letech

Jeho Porsche 911 Turbo z roku 1976 je unikátní i v současné době. A to nejenom pro charakteristický design s kulatými světly nebo s výrazným zadním křídlem. Nelze zapomínat také na to, že auto má pod kapotou 260 koní, které jsou připraveny ihned vyrazit a tak dosáhnout stovky za čas, kterým je pouhých 5,5 sekund. I toto je na voze unikátní.

Žádný sběratelský kousek

Takto staré Porsche by řada majitelů zavřela do garáže a začala by o něj každodenně pečovat s cílem udělat z něho sběratelský kousek pouze na výstavy. Jeho majitel, který s ním jezdí už 44 let, má však jiné plány. Používal ho každý den, což nájezd 1,2 milionu kilometrů jasně dokládá. A má v plánu ho každý den také používat. I přes stáří vozu a kilometrový nájezd mu Porsche 911 Turbo z roku 1976 stále dokonale slouží a tak zatím nemá v plánu ho schovat do garáže, ale bude s ním každý den jezdit i nadále. Je to auto a to je k ježdění určené.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články