Muž se svým Porsche jezdí 44 let. Najel už 1,2 milionu kilometrů

                   

Že jsou některé značky zárukou kvality, to potvrzuje Bill MacEachern a jeho Porsche. To si koupil poté, co se rozhodl kromě amerických značek vyzkoušet také ty německé. A bylo jasné, že v tu chvíli se do svého vozu zamiloval. V roce 1976 si pořídil Porsche 911 Turbo a od té doby toto auto nezměnil. Někdo by mohl namítat, že možná proto, že ho stále jenom velebí v garáži. Ale tak tomu není.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Jezdí s ním desítky let

Muž se svým Porsche 911 Turbo rozhodně jezdí. A to hodně. Auto už má v provozu celých 44 let a to rozhodně neodpočívá. Dokládá to kilometrový nájezd vozu. Ten pochází z kanadské distribuce a tak je hodnota na tachometru 779 tisíc mil. To je v přepočtu na kilometry asi 1,2 milionu. To jenom potvrzuje, že muž se svým autem skutečně jezdí, ale potvrzuje to i to, že klasické německé značky jsou opravdu kvalitní. Nejde tak o žádný kousek konzervovaný v garáži, ale auto, které bylo používáno každý den, což údaj na tachometru jen potvrzuje.

Muž podle svých slov stále nemá v plánu vůz měnit. Od chvíle první jízdy se do něho zamiloval, a jelikož mu auto stále dobře slouží, nemá důvod kupovat jiné. Pokud jde o opravy, tak to byla skutečně jenom jedna jediná. A to kvůli kolizi s SUV, kdy bylo třeba opravit zadní část karoserie a komponenty zavěšení. Jinak bylo investováno jenom do běžné údržby.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Unikátní auto

Porsche 930, známé tedy spíše a lépe jako Porsche 911 Turbo má pod kapotou třílitrový motor o výkonu 260 koní. Poháněna jsou zadní kola a vůz je vybaven manuální, 4 stupňovou převodovkou. Po sešlápnutí plynu je možné mít na tachometru stovku za pouhých 5,5 sekundy.

Samozřejmostí je i unikátní design auta, které je sice už 44 let staré, ale stále vypadá dokonale. A málokdo by věřil, že s vozem bylo najeto přes více než 1,2 milionů kilometrů. A protože majitel jezdí dál, dá se očekávat, že toto číslo bude nadále stoupat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění