Muž se svým Porsche jezdí 44 let. Najel už 1,2 milionu kilometrů

                   

Že jsou některé značky zárukou kvality, to potvrzuje Bill MacEachern a jeho Porsche. To si koupil poté, co se rozhodl kromě amerických značek vyzkoušet také ty německé. A bylo jasné, že v tu chvíli se do svého vozu zamiloval. V roce 1976 si pořídil Porsche 911 Turbo a od té doby toto auto nezměnil. Někdo by mohl namítat, že možná proto, že ho stále jenom velebí v garáži. Ale tak tomu není.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Jezdí s ním desítky let

Muž se svým Porsche 911 Turbo rozhodně jezdí. A to hodně. Auto už má v provozu celých 44 let a to rozhodně neodpočívá. Dokládá to kilometrový nájezd vozu. Ten pochází z kanadské distribuce a tak je hodnota na tachometru 779 tisíc mil. To je v přepočtu na kilometry asi 1,2 milionu. To jenom potvrzuje, že muž se svým autem skutečně jezdí, ale potvrzuje to i to, že klasické německé značky jsou opravdu kvalitní. Nejde tak o žádný kousek konzervovaný v garáži, ale auto, které bylo používáno každý den, což údaj na tachometru jen potvrzuje.

Muž podle svých slov stále nemá v plánu vůz měnit. Od chvíle první jízdy se do něho zamiloval, a jelikož mu auto stále dobře slouží, nemá důvod kupovat jiné. Pokud jde o opravy, tak to byla skutečně jenom jedna jediná. A to kvůli kolizi s SUV, kdy bylo třeba opravit zadní část karoserie a komponenty zavěšení. Jinak bylo investováno jenom do běžné údržby.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Unikátní auto

Porsche 930, známé tedy spíše a lépe jako Porsche 911 Turbo má pod kapotou třílitrový motor o výkonu 260 koní. Poháněna jsou zadní kola a vůz je vybaven manuální, 4 stupňovou převodovkou. Po sešlápnutí plynu je možné mít na tachometru stovku za pouhých 5,5 sekundy.

Samozřejmostí je i unikátní design auta, které je sice už 44 let staré, ale stále vypadá dokonale. A málokdo by věřil, že s vozem bylo najeto přes více než 1,2 milionů kilometrů. A protože majitel jezdí dál, dá se očekávat, že toto číslo bude nadále stoupat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články