Myslel si, že s ním chce závodit kamarád a narazil na neoznačené policejní auto - AutoŽivě

Myslel si, že s ním chce závodit kamarád a narazil na neoznačené policejní auto

V polském městě došlo k předčasnému ukončení pouličního závodu, když si jeden z řidičů myslel, že ho chce kamarád se silnějším vozem vyzvat.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Zásady bezpečnosti na pozemních komunikacích platí pro všechny, a pouliční závody jsou zásadním přestupkem. Prohánět se jako v Rychle a zběsile není snadné, a nehledě na vysoké tresty, jaké takovým řidičům hrozí. Může to být adrenalin, ale než abyste si zadělali na problémy, raději si zachovejte chladnou hlavu. Své o tom zjistil i onen polský řidič, který se nechal unést „falešnou“ výzvou a šlápl na plyn.
Řidič spáchal hned několik vážných přestupků

K překročení rychlosti někdy stačí málo, člověk se zadívá po okolí, snaží se přepnout radiovou stanici. Nemělo by se to stávat, ale některé situace se dají pochopit. Polský řidič však ve městě Pile ignoroval jakékoliv předpisy a snažil se dostat ze svého Volkswagenu Passat maximum. Mezi obcemi se hnal rychlostí 151 km/h, zatímco v obci ji snížil na 103 km/h.


iZdroj fotografie: Unsplash

Vzhledem k jeho chování si zřejmě opravdu myslel, že se účastní závodu. Aby toho nebylo málo, tak navíc přejížděl na místech, kde to je přísně zakázané. Policie ale věnovala pozornost i celkovému stylu jízdy, neboť byla vozovka namrzlá a všechny předváděné manévry se tak staly ještě nebezpečnějšími. Kdyby takto pokračoval, snadno by mohl dostat smyk a způsobit závažnou dopravní nehodu.

V odebrání ŘP nepomohla ani výmluva

Po sečtení přestupků to dle polských zákonů stačilo na okamžité odstavení vozidla a znemožnění v další jízdě. Řidič obdržel na své konto rovnou 25 bodů a přišel o řidičský průkaz. Za své řádění přitom dostal až směsnou pokutu, v přepočtu na české jen 7 200 Kč. Jako vysvětlení policii řekl, že v neoznačeném BMW nečekal zrovna strážce zákona, a že přesně takové auto vždy řídil jeho kamarád.


iZdroj fotografie: Unsplash

Myslel si proto, že se jej snaží vyzvat na pouliční závod, a tak sešlápl plynový pedál naplno. Když ho nakonec zaregistrovala policejní hlídka, prakticky neměl šanci ujet. V úseku, který k závodění využil, jsou hlídky vybaveny například BMW M340i s výkonem 400 koní, tj. asi 294 kW. S běžným vozem je tak prakticky nemožné ujet, byť patří Passat k silnějším.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 927 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě.cz
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok