Na čištění čelního skla je nejlepší tabák z obyčejné cigarety

                   

Mít dokonale čisté čelní sklo je při každé jízdě velmi důležité. Vidíme vše potřebné, snížíme riziko nehody a tak i zvýšíme šance na bezproblémové dosáhnutí cíle. Zajistit sklu dokonalou čistotu dokáže paradoxně něco, o čem bychom to možná ani netušili. Je to obyčejná cigareta. Pokud máte zafixováno, že tabák z ní jenom dělá nepořádek, přesvědčíme vás o opaku.

Odstraní vlhkost, nečistoty i mastnotu

Obyčejná cigareta, tedy tabák z ní je unikátní přírodní látkou, která dokáže z čelního skla vozu odstranit vlhkost, ale také běžné nečistoty, stejně jako mastnotu. A použitelný není jenom na čelní sklo, ale i na veškerá okénka v autě, stejně jako například také na okna, nebo i zrcadla u vás v domácnosti. Jenom počítejte s tím, že to u vás doma bude chvíli vonět po tabáku.

Stačí hadřík a cigareta

Na vyčištění čelního skla vám postačí pouze měkký hadřík, který předtím namočíte do vlažné vody. Lehce ho vyždímáte, rozložíte ho a potom na něho rovnoměrně vysypete tabák z pěti až deseti cigaret. Snažíte se o to, aby byl tabák rovnoměrně rozsypán po celé ploše hadříku. Takto nechte tabák na hadříku asi 5 až 10 minut. V tuto chvíli je vaše čisticí pomůcka plně připravena k použití.

Očistěte sklo

Nyní vezměte hadřík a několika pohyby z něho nalepený tabák vyklepejte. Většina by se měla uvolnit, ale nějaké kousky zde zbydou. To není problém. Následně vezměte hadřík a začněte s ním klasicky otírat vaše čelní sklo. Stejně, jako byste ho čistili jakýmkoliv jiným, běžně dostupným a kupovaným přípravkem. Čištění celého čelního skla by mělo trvat asi 3 až 5 minut.

Nechte působit a opláchněte

Takto očištěné sklo nechte po utření být, zhruba 10 minut. Následně už stačí okno jenom opláchnout. A to klasicky proudem vody, buď z lahve, nebo ze zahradní hadice. Popřípadě proudem vody z tlakového čističe v myčce. Po tom, co vodou odstraníte ze skla zbytky tabáku, bude dokonale čisté, jako nikdy před tím.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná