Na čištění čelního skla je nejlepší tabák z obyčejné cigarety

                   

Mít dokonale čisté čelní sklo je při každé jízdě velmi důležité. Vidíme vše potřebné, snížíme riziko nehody a tak i zvýšíme šance na bezproblémové dosáhnutí cíle. Zajistit sklu dokonalou čistotu dokáže paradoxně něco, o čem bychom to možná ani netušili. Je to obyčejná cigareta. Pokud máte zafixováno, že tabák z ní jenom dělá nepořádek, přesvědčíme vás o opaku.

Odstraní vlhkost, nečistoty i mastnotu

Obyčejná cigareta, tedy tabák z ní je unikátní přírodní látkou, která dokáže z čelního skla vozu odstranit vlhkost, ale také běžné nečistoty, stejně jako mastnotu. A použitelný není jenom na čelní sklo, ale i na veškerá okénka v autě, stejně jako například také na okna, nebo i zrcadla u vás v domácnosti. Jenom počítejte s tím, že to u vás doma bude chvíli vonět po tabáku.

Stačí hadřík a cigareta

Na vyčištění čelního skla vám postačí pouze měkký hadřík, který předtím namočíte do vlažné vody. Lehce ho vyždímáte, rozložíte ho a potom na něho rovnoměrně vysypete tabák z pěti až deseti cigaret. Snažíte se o to, aby byl tabák rovnoměrně rozsypán po celé ploše hadříku. Takto nechte tabák na hadříku asi 5 až 10 minut. V tuto chvíli je vaše čisticí pomůcka plně připravena k použití.

Očistěte sklo

Nyní vezměte hadřík a několika pohyby z něho nalepený tabák vyklepejte. Většina by se měla uvolnit, ale nějaké kousky zde zbydou. To není problém. Následně vezměte hadřík a začněte s ním klasicky otírat vaše čelní sklo. Stejně, jako byste ho čistili jakýmkoliv jiným, běžně dostupným a kupovaným přípravkem. Čištění celého čelního skla by mělo trvat asi 3 až 5 minut.

Nechte působit a opláchněte

Takto očištěné sklo nechte po utření být, zhruba 10 minut. Následně už stačí okno jenom opláchnout. A to klasicky proudem vody, buď z lahve, nebo ze zahradní hadice. Popřípadě proudem vody z tlakového čističe v myčce. Po tom, co vodou odstraníte ze skla zbytky tabáku, bude dokonale čisté, jako nikdy před tím.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články