Na další autosalon udeřil koronavirus. Neruší se, ale přesouvá

                   

Když se koncem minulého týdne motoristický svět dozvěděl, že se ruší autosalon v Ženevě, byl to obrovský šok. Jedna z největších motoristických akcí se chystala dlouho dopředu a přípravy byly v plném proudu. Na místě konání vše finišovalo a připravena zde byla celá řada vozů, které se měly představit nejprve novinářům a potom široké veřejnosti. Vše nakonec zařízla švýcarská vláda, která zakázala akce konané ve větším počtu než je 1 000 lidí. Proč? Důvodem je koronavirus.

Koronavirus ohrozil i další autosalon

Ženevský autosalon není jediným, který je koronavirem ohrožen. A který ho přímo ovlivnil. Tou událostí je Poznań Motor Show 2020. Tedy autosalon v Poznani, který je oproti Ženevě určitě skromnějšího charakteru, ale také patří dlouhodobě k populárním počinům v motoristickém světě. A i na něj má koronavirus vliv.

Neruší se, ale bylo nutné přesunutí

Poznań Motor Show 2020 podle aktuálních informací nedopadne jako autosalon v Ženevě. Organizátorům nebyly překříženy plány pár dní před startem a tak mohou na hrozbu koronaviru reagovat s určitým předstihem. O rizicích jednali a nakonec byla rizika vyhodnocena tak, že se daný autosalon ve svém klasickém termínu neuskuteční. I když do startu zbývalo ještě několik týdnů, nikdo neví, co se do té doby stane a risk v takovém případě nemusí být vždy na místě. I kvůli nákladům takové akce.

Ke zrušení akce však nedojde. Má dojít pouze k jejímu přesunutí. Připomeňme, že autosalon v Poznani se měl konat ve dnech 26. až 29. března. Nakonec se organizátoři v souvislosti s koronavirem a riziky toho, co bude v následujících týdnech, rozhodli, že termín konaného autosalonu raději rovnou přesnou, a to na termín 18. až 21. června. Uskuteční se tak o tři měsíce později. Těm, co již mají na původní termín vstupenky, vzkazují, že se nemusí ničeho bát, jelikož pochopitelně zůstávají v platnost i na termín nový.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články