Na motorce v italských Dolomitech nově maximálně šedesátkou

                   

Nové nařízení se vztahuje konkrétně pro autonomní provincii Trentino, tedy horskou oblast lemovanou mnoha serpentýnami v italských Dolomitech. Právě to má nejspíše za následek zvýšený počet smrtelných úrazů motoristů a motorkářů převážně.

Nově upravená maximální rychlost 60 km/h platí v některých úsecích pro všechny účastníky tamního silničního provozu, ovšem v některých částech pouze pro majitele motocyklů. Přitom Dolomity jsou pro své přenádherné scenérie a panoramata navštěvovány mnoha motorkáři z:

  • Itálie
  • Německa
  • Rakouska
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jak je tedy evidentní, tato nová pravidla platící od 25. července roku 2020 vzbudila u našich sousedu nebývalý ohlas. Omezení totiž přišlo v průběhu letní sezóny. To vše předcházelo oslovením starostů samosprávných celků, s požadavkem na vytipování nejvíce nebezpečných úseků.

Prezident motorkářské asociace s tím má zásadní problém

Zásadní odpor však dává najevo Bruno Garzetti, jakožto prezident tamní motorkářské asociace Moto Club Trento. Dle jeho vyjádření je spíše potřebné vytipovat nebezpečné úseky a zde se řádně postarat o zavedení betonových zátaras.

Jak dále uvádí, italské samosprávné celky by se raději měly soustředit na údržbu silnic, tedy vyčištění krajnic od nečistot a travnatých porostů. Dalším trnem v jeho oku je zvýšené nebezpečí při potencionálních situacích, kdy motorkáři budou předjížděni ostatními motoristy, pro které omezení rychlosti v určitých úsecích neplatí.

Na závěr celý nesmyslný nápad podtrhává skutečností, že tato nařízení odradí mnohé motoristy od návštěvy Dolomit, což bude mít v konečné fázi negativní důsledek na tamní ekonomiku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Podobně také v Rakousku

S podobným nápadem rovněž přichází Rakušané. Pokud se vydáte po silnici číslo 119 směřující z Greinu ve spolkové zemi Horní Rakousy, tak zde nově platí obdobná pravidla, tedy snížená rychlost pro motorkáře v úseku prvních 15 km.

Oblast Dunaje je zde oblíbená také u českých motorkářů, a to z obdobných důvodů jako v Dolomitech. O serpentiny směřující do horských výšin zde totiž není nouze. Také zde je rychlost v některých úsecích snížena z původních 100 km/h na pouhých 70 km/h.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články