Na odstavné ploše shořelo přes 3500 aut. Patřila půjčovně

                   

Vzhledem k současné době, kdy jsou platná různé omezení napříč zeměmi a kdy se téměř zastavil turistický ruch, musí řada podnikatelů řešit nenadálé situace. Týká se to třeba i půjčoven. Když je turistický ruch čilý, tak je většina aut u svých zákazníků. Když však turisté nejezdí, je třeba řešit, kam s auty. Jedna půjčovna v USA to vyřešila celkem jednoduchým způsobem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Charlotte County Sheriff’s Office

Vznik provizorního parkoviště

Svůj vozový park začala postupně přesouvat na letiště nedaleko Floridy, kde vznikla provizorní odstavná plocha určená právě pro všechny vozy, kterými autopůjčovna disponuje a které jsou vzhledem k současným omezením k ničemu, jelikož turisté kteří by si auta půjčili, prostě nejsou. A tak se na tuto plochu postupně přesouvalo jedno auto za druhým. Počet neustále stoupal až k číslu 7 tisíc. Tuto plochu totiž začínaly využívat i další autopůjčovny, jelikož se jevila jako vhodné místo, když jim jejich stávající kapacity nedostačovaly. Už to, jak během krátké doby vzniklo obrovské parkoviště v tuto chvíli nepoužitelných aut, je zajímavé samo o sobě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Charlotte County Sheriff’s Office

Mohutný požár zničil většinu vozidel

Ohromné parkoviště začalo budit pozornost. To hlavní ale mělo teprve přijít, jelikož na konci minulého týdne byl na policejní dispečink ohlášen požár právě na místě této odstavné plochy pro auta. Bylo jasné, že to bude těžký a možná také marný boj. Začalo hořet jedno auto za druhým, vznikl obrovský požár, který byl vidět na kilometry daleko. V tu chvíli bylo celkem jasné, že bude třeba zvládnout mohutný požár, ale bude třeba zvládnout zachránit mnoho vozidel.

Jaká je bilance požáru?

Požár se nakonec podařilo dostat pod kontrolu a uhasit. A tak můžeme bilancovat nad tím, k čemu všemu došlo. Začněme pozitivními zprávami. Při požáru tohoto ohromného odstavného parkoviště pro auta nebyl naštěstí zraněn jediný člověk. Druhým kladem je to, že zde neshořela všechna auta. Z těch několika tisíců se podle zpráv podařilo zachránit zhruba 3 800 vozidel, které byly rychle přesunuty na jiné, bezpečnější místo.

A špatná zpráva? I když se téměř 4 000 vozů podařilo zachránit, tak tu zůstaly takové, u kterých už to možné nebylo. A i toto číslo je poměrně vysoké, jelikož požáru podlehlo podle dostupných zpráv na 3 500 automobilů několik půjčoven.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Charlotte County Sheriff’s Office

Mohou hrozit i další požáry?

V souvislosti s požárem se začalo aktivně řešit, proč vlastně vznikl a co bylo důvodem. Jako nejpravděpodobnější verze se jeví to, že vzhledem k horkému katalyzátoru jednoho z vozů chytla vysoká a také velmi suchá tráva, která na odstavné ploše je. Objevilo se několik prvních plamenů, které se začaly šířit dále neuvěřitelnou rychlostí. A bilanci toho, k čemu došlo, než se podařilo dostat plameny pod kontrolu, tu už známe. Je to na 3 500 zničených aut, které místo k zákazníkům zamíří na vrakoviště.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články