Na polském trhu už se Škodě nevede tak, jako dříve. Toyota je před ní

                   

U nás není pochyb, kdo dlouhodobě drží první pozice v prodejnosti vozidel. Je to mladoboleslavská Škoda. Podobné úspěchy má automobilka i v okolních zemích, kde se dlouhodobě také vyskytuje na horních příčkách prodejnosti. Jednou z takových zemí bylo donedávna i Polsko. Tam Škoda dlouhodobě bojovala s Toyotou, která se nakonec dostala na první místo. A to s poměrně velkým náskokem.

Toyota první, Škoda druhá

Jak tedy vypadaly prodeje v lednu roku 2020 na polském trhu? Jasným vítězem se stala Toyota, která si může odškrtnout celkem 6 700 registrací nových vozidel. Za ní je na druhém místě Škoda, která však celkem výrazně ztrácí, jelikož vozidel mladoboleslavské automobilky bylo registrováno 5 631 kusů. Třetí místo bere Volkswagen, který ukazuje, jak je ztráta mezi dvojicí lídrů výrazná. Ten se chlubí počtem pouze 3 955 nových registrací.

Když bychom se měli podívat i na další pozice, tak je zajímavé čtvrté a páté místo, kde se nacházejí korejské automobilky. Na pozici čtvrté je Kia a na pozici páté je Hyundai. Šestou příčku potom bere Mercedes, sedmou Renault a za nimi je následně ještě Ford, Dacia a BMW, které desítku uzavírá.

Toyota dominuje se dvěma modely

Toyota si prvenství před Škodovkou upevnila i v žebříčku registrací jednotlivých modelů. Tím nejžádanějším byl v lednu letošního roku v Polsku vůz Toyota Corolla. Na druhé pozici byl další model značky, a to Toyota Yaris, která ztrácela jenom pár desítek nových registrací. Až na třetím místě se tedy nachází Škoda Octavia, za kterou je další vůz automobilky, a to Škoda Fabia. Pětku však uzavírá opět Toyota, tentokrát s modelem RAV4.

Máme-li se podívat i na následující vozy, tak od šestého místa se vozy řadí v podobě modelu Fiat Tipo, Škoda Superb, Hyundai Tucson, Volkswagen Golf a desítku uzavírá už čtvrtý model stejné automobilky, a to Toyota C-HR.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články