Na solidní ojeté SUV může stačit 200 tisíc. Poradíme, na které

                   

Poslední roky udávají vozy SUV trendy. A dá se očekávat, že jinak to nebude ani několik následujících let. Dominují prodejům jak v segmentu nových vozů, tak je o ně velký zájem také v segmentu těch ojetých. Pokud také přemýšlíte nad tím, že si vůz s označením Sport Utility Vehicle pořídíte, dáme vám několik dobrých tipů, které vybrat. A to v případě, kdy je váš cenový strop 200 tisíc korun. I za tuto částku se dají sehnat velmi dobré kousky.

Honda CR-V

Vyhlášená japonská spolehlivost, kterou můžete jednoduše vyzkoušet v podstatě na vlastní kůži. A to s vozem Honda CR-V. Konkrétně potom s třetí generací tohoto spolehlivého vozu. Určitě je dobrou volbou vsadit na benzinové motorizace, které jsou maximálně jednoduché, což se pozitivně odráží na jejich spolehlivosti, na údržbě a na tom, že se u nich nemá až tolik co pokazit. Tím nechceme říci, že by nafta byla nutně špatná, ale s benzínem chybu stoprocentně neuděláte. Stejně tak neuděláte s vozem chybu, pokud hledáte takový, kde nejsou ani budoucí náklady na servis nijak astronomické.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Honda

Díky své vyhlášené spolehlivosti bude důvodem návštěvy servisu patrně jenom běžná údržba. I proto si Honda CR-V pozornost rozhodně zaslouží. Samozřejmě, i když je nabídka bohatá, v rámci vašeho cenového limitu počítejte s tím, že se budete muset držet patrně mezi roky výroby v rozmezí 2007 – 2008. Určitě se dají najít zachovalé kousky, kde po usednutí oceníte další přednost tohoto vozu. A tou je praktičnost. Nejenom pokud jde o prostornost a pohodlí v kabině, tak pokud jde také o prostornost a velikost zavazadlového prostoru. Pro rodiny rozhodně dobrá volba.

Dacia Duster

Mnozí se na tuto značku dívají skrz prsty, a to hlavně proto, že cílí na ty zákazníky, kteří preferují nízkou cenu. Nutno však říci, že vozy Dacia nejsou vůbec špatné. Ano, nízká cena je vidět hlavně v interiéru, a to ať už se jedná o použité materiály, tak třeba i výbavu. Pokud však nepotřebujete nic špičkového a postačí vám běžné auto na přesun z jednoho místa na druhé, mohou být vozy této rumunské automobilky dobrou volbou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Dacia

Naším tipem na SUV do 200 tisíc je model Dacia Duster. Konkrétně první generace tohoto vozu. A zatímco u předchozí Hondy jen třeba sáhnout po starších modelech, zde není až tak nereálné najít auto, které bude mít rok výroby i 2014. Tedy v podstatě 6 let staré auto. Pří výběru vás možná zklamou spíše slabší motorizace, ale opět uvádíme, že záleží hlavně na tom, co od vozu čekáte. Vhodnou volbou tak může být naftový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 105 koní, popřípadě benzinová motorizace 1,6 o výkonu 105 koní.

BMW X3

Od vozů Dacia se podíváme na úplný protipól. Tentokrát na automobilku, která je určitým symbolem kvalitního zpracování a provedení. Máme na mysli model BMW X3 s označením E83. Ten je v rámci vašeho cenového limitu také volbou, kterou si můžete pořídit. Ale rozhodně ne v tak mladém věku, jako u Dacie. Tento model BMW se vyráběl v letech 2003 – 2010 a rozhodně lze najít řadu povedených variant, které budou vyhovovat jak svým stavem, tak i cenou která bude odpovídat vašemu limitu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BMW

Řada lidí pochopitelně sáhne po naftové motorizaci, což určitě není špatná volba. I díky tomu, že s dieselem pod kapotou lze dosáhnout výkonů od 143 až po 286 koní. K tomu přidejte třeba pohon xDrive a máte jistotu skvělých jízdních vlastností na silnici, ale i v lehčím terénu. Rizikem v případě volby tohoto vozu samozřejmě mohou být budoucí náklady na servis. Jde o v určitém smyslu prémiovou značku a s tím je dobré počítat. Není tedy problém mít do 200 tisíc solidní ojeté SUV BMW, ale jde také o to, zda budete mít na jeho běžnou údržbu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články