Na trhu je k dostání i dětská nafukovací sedačka. Překvapivě nemá špatné výsledky

                   

Bezpečnost dětí v autech se poslední roky řeší stále více. Nejenom, že inovují samotní výrobci vozidel, ale také jsou schvalovány zákony, které jasně říkají, že děti musí ve voze používat autosedačky. Těch existuje na trhu celá řada a při výběru je vhodné hledět především na její kvalitu. Tu lze zjistit třeba podle nezávislého porovnání – podle různých testů. Do nich se jistě brzy zařadí i jedna novinka, kterou je nafukovací dětská sedačka. Bude znamenat revoluci při převozu dětí v autě?

Pár pokusů tu bylo již v minulosti

Podivili jste se nad tím, že nafukovací dětská sedačka opravdu existuje? A nad tím, zda může být bezpečná? Než se k této otázce dostaneme, je třeba říci, že až tak velká novinka to přece jenom není. Několik takových pokusů se objevilo v minulosti. Nejednalo se však o plnohodnotné sedačky, ale spíše o sedáky pro starší děti. Ty díky tomu seděly v požadované výšce a mohly použít bezpečnostní pás. Riziko v případě nehody však vzhledem ke konstrukci a materiálu bylo opravdu velké.

Nová nafukovací autosedačka vypadá jako klasická

Jedná se o sedačku Nachfolger HY5 TT, která je na první pohled k nerozeznání od klasických. Skutečně vypadá velmi robustně a na první pohled bezpečně. Samotná značka tvrdí, že právě její model dokáže nabídnout nejenom požadovanou bezpečnost, ale také mnoho pohodlí. Odborníci kteří ji měli možnost vidět ji rozhodně nezatracují. Ve svých vyjádřeních se však raději drží při zemi. Vše rozhodnou až testy. Už teď je ale vytýkán spíše tenčí materiál samotného čalounění, kde může hrozit riziko protržení a tedy vypuštění vzduchu. V tu chvíli autosedačka ztrácí svůj tvar a snižuje logicky schopnost ochrany.

Jednoduché použití

Myšleno je také na jednoduchost použití. Spolu se sedačkou je dodávaný také malý kompresor, který se zapojí do USB zdířky vozu a sedačku nafoukne. V tu chvíli už ji stačí instalovat na požadované místo a umístit do ní dítě tak, jako je tomu u sedaček klasických.

Kompaktní a zároveň příliš velká

Jak je to s její velikostí? Ta je zároveň kladem i negativem. Nafukovací dětská sedačka má ve složeném stavu stejnou velikost, jako taška na laptop. To se hodí při jejím jakémkoliv transportu. Negativem však je její velikost po nafouknutí. To zabírá opravdu mnoho místa, čímž může výrazně klesat prostor, který bude mít dítě k dispozici. Výrazně také klesá výhled, který dítě během jízdy má. Proč je to špatně? Jelikož se už během krátké chvíle začíná nudit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články