Nejšílenější motorka světa nese název Insane Twin-Turbo Subaru WRX, hned pochopíte proč

                   

S láskou pro motorky, vidinou dalekých výletů plné strhujících zážitků, u kterých teče pivo proudem. Přibližně za těchto okolností vznikl projekt motocyklu s modifikovaným srdcem 2,5 litrového motoru od Subaru WRX. (mimochodem, na tomto projektu společnost Subaru dost slušně vydělává)

Insane Twin-Turbo Subaru WRX vznikl pod rukama novozélandského nástrojaře Marcela van Hooijdonka, který postavil motorku s brutální silou a bezchybným designem. Mašina je postavena ze čtyřválcového boxeru série EJ. Jde o jeden z nejdostupnějších tunerů a samozřejmě nejvíce vhodných strojů i pro razantnější úpravy na Novém Zélandu.

S oficiálním schválením grafických náčrtků a technických plánů budoucí podoby motorky, se mohl Marcel rychle pustit do svého životního díla. Ve své dílně měl k dispozici CNC frézovací nástroje i soustružníka!

Modernizace motorky neproběhla klasickou cestou. Razantní změny se dočkala například konvenční přední vidlice, která byla nahrazena mnohem exotičtějším, technologicky i konstrukčně složitějším, nastavitelným jednostranným řízením. Zadní vidlice je pak nově postavena na jednostranném kyvném kloubu. Ozvláštněny jsou také disky namontované na předním ráfku kola a jsou stlačeny šesti-pístovým třmenem.

Motor je poháněn jedním větším a druhým menším turbem. Menší Twin-turbo je použito ze Subaru Legacy. Vyladěný motor vykazuje skvělé jízdní vlastnosti, motor pracuje dynamicky a podle tvůrce hladce. Převodovka při síle motoru a točivého momentu by zde byla tak trochu přebytečná. Na řídítkách jsou k dispozici pouze dvě páky brzdy, podobně, jako je tomu na horském kole nebo mopedu.

Jak se vám líbí novozélandský stroj?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články