Staré naftové ojetiny budou nejžádanějším typem aut na českém i zahraničním trhu. Důvod? Nezastavitelný problém

Inflace v mnoha evropských zemí postupuje nezastavitelným tempem a souvisí s ní i nákupní nálada lidí. Ti nyní chtějí přecházet na levnější náhražky aut.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré naftové ojetiny by se brzy mohly stát tím nejžádanějším zbožím na trhu. A ne, opravdu to není vtip. Podle průzkumu již čím dál více lidí v Evropě pociťuje dopady inflace, které způsobuje neustálé znehodnocování peněz. V důsledku toho tito lidé pořád mění své nákupní zvyklosti a mnozí z nich se netají tím, že pokud budou ceny pohonných hmot i nadále růst, přejdou na levnější automobilové náhražky. Tento fakt se tak stává čím dál větší hrozbou pro mnoho odvětví trhu.

Nezastavitelný problém

Lidé začínají mít čím dál větší problém, protože ceny nejen pohonných hmot, ale jednoduše všeho, rostou nezastavitelným tempem a jejich mzdy přitom stále stagnují. Svědčí o tom i mnoho dalších statistik, které jednotlivé země veřejně poskytují. Například tak v sousedním Polsku je každý druhý občan svědkem toho, že se za poslední rok zhoršilo jeho duševní zdraví. Každý čtvrtý pak poukazuje na to, že ten samý problém souvisí s rostoucími cenami v zemi.

iZdroj fotografie: Pixabay

Inflací však trpí také trh s automobily a pohonnými hmotami, které se stávají čím dál méně dostupnými. V současné době tak můžete natankovat 95oktanový benzín v průměru za 32,52 korun a naftu za 30,61 korun. Samozřejmě je důležité slovo v průměru, protože mnohdy čerpací stanice tuto hodnotu sami navyšují. Oproti roku 2020, kdy byla průměrná cena za litr benzínu okolo 28 korun, je to však opravdu znatelný rozdíl. A to zejména pro ty, kteří tankují několikrát do měsíce plnou nádrž a mají stále stejnou výplatu.

Staré naftové ojetiny jsou výhodné

Lidé tak podle odborníků budou hledat všemožné úspory, a proto se zaměří i na ceny pohonných hmot. Může se tak stát, že začnou prodávat své novější vozy, např. benzínové, a přejdou na starší diesely. To by totiž pro ně bylo z ekonomického hlediska velmi výhodné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podívejte se, kam se trh nyní obecně ubírá. Inflace roste, ceny stoupají, lidé hledají levnější náhražky a mění své návyky. Výrobci mezitím každoročně zvyšují ceny automobilů. To je prostě problém, který je neudržitelný a jednou bude muset skončit. 

Zdroj: Wrc.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná