Náhradní díly pro automobilová skla – péče o autoskla

Máte čistá okna auta, aniž byste je nechali zamlžená nebo ušpiněná? Pokud je vaše odpověď ano, v tomto článku se dozvíte, jak čistit okna na autě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Udržováním skel auta v čistotě můžete dosáhnout toho, aby váš vůz vypadal co nejlépe. Nejde však jen o krásu, ale také o bezpečnost. Pravděpodobnost dopravních nehod za deštivého počasí je o 30 % vyšší než v běžné dny. Hlavním důvodem je zhoršená viditelnost řidiče. Situace se přes noc výrazně zhoršuje. Ve dne je viditelnost ještě více snížena a případné nečistoty na čelním skle ji ještě zhoršují.

Během jízdy se vám na čelním skle prolínají blinkry, obrysová světla, brzdová a couvací světla všech typů vozidel. Tyto rozostření světla znesnadňují vnímání hloubky a výšky. Ale s čistými okny máte lepší výhled ve směru vozidla. To proto, že začnete lépe vidět výmoly, chodce, ostatní řidiče a další překážky na silnici. Vaše jízda bude mnohem bezpečnější! Proto je tak důležité čistit okna vašeho auta. Níže vám řekneme, jak na to.

Metody čištění autoskel

Začněte čištěním vnější strany skla, abyste přesně viděli nejšpinavější místa. Po umytí autošamponem a vodou jej důkladně očistěte čističem na okna. Tím se zajistí, že nečistoty, které nebylo možné odstranit při prvním čištění, jsou zcela odstraněny. Při aplikaci těchto chemikálií je nastříkejte a k čištění použijte tkaninu z vláken. Dělejte vertikální a horizontální pohyby, abyste se vyhnuli rizikům. Poté opláchněte vodou. Někteří lidé dokončují ošetření nanesením vosku, aby zůstal čistý co nejdéle. Také za deště s čistými skly auta opravdu nezáleží na tom, jestli vaše stěrače nejsou v dobrém stavu.

Čištění skla zevnitř

Odmastit byste měli také vnitřní část čelního skla a bočních oken. Některé důvody, proč se vaše okna špiní uvnitř, jsou: otisky prstů od dětí, psí čumák, znečištění, kouř, špína, prach z ulice, mořská sůl atd. Jedním z hlavních důvodů špinavého skla uvnitř vozu je však pověstný „zápach nového auta“. Tento zápach pochází z mnoha vinylových a plastových vnitřních součástí.

Tyto součásti se nakonec rozpadnou a na oknech zůstane olej. Aby toho nebylo málo, sklon skla podporuje absorpci velké části tohoto odpadu. Pravidelným čištěním vnitřní strany odstraníte nečistoty a skvrny. Díky tomu bude výhled při řízení vozidla čistší, což snižuje možnost nehody. Použití mastných čisticích prostředků na palubní desku může skončit ještě horším problémem uvnitř vozu.

Odpařují se a vytvářejí film potahující sklo automobilu, zejména v horkém a vlhkém klimatu. Ideální je proto smíchat teplou vodu, saponát a pár kapek octa. Nepoužívejte čistý ocet. Ocet musíte smíchat se stejným množstvím vody. Při čistém použití může výrobek poškodit neskleněné části. Přípravek také neaplikujte přímo na sklo, ale na látku, kterou se chystáte použít. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby ocet kapal na části, kam by neměl, jako jsou kovové a dřevěné části.

Začněte otřením skla ručníkem z mikrovlákna. Poté proveďte čištění alkoholem nebo nějakým čisticím prostředkem a dalším čistým hadříkem z mikrovlákna. Amoniak je složkou obsaženou v prostředcích na čištění skla a zrcadel. Běžné stěrače se však k čištění vnitřního skla nehodí. Součástka může rozmazat a zamlžit sklo vozidla a během jízdy se začne odrážet. Kromě toho může produkt poškodit ztmavené sklo, rozložit a vysušit film.

Můžete dokonce použít stejný produkt jako na vnější straně. Neaplikujte ale přímo na sklo. Tímto způsobem zabráníte odkapávání produktu na panel. Bez ohledu na produkt, který používáte, používejte krouživé pohyby a důkladně očistěte všechny okraje. Poté osušte pomocí další čisté utěrky z mikrovlákna. Můžete použít papírový ručník. Ale i když si tím nepoškodíte čelní sklo, výsledek nebude tak účinný jako u hadříku z mikrovlákna.

Pokud po vyčištění stále vidíte na oknech šmouhy a odlesky, může být problém navenek. Dobře tedy očistěte vnější stranu a znovu zkontrolujte stěrače. Uvědomte si, že odplynění má vliv nejen na čelní sklo, ale také na boční okna. Ideální tedy je, že tuto operaci zopakujete na všech oknech. Pokud jde o zadní okna, stačí je vyčistit mýdlem a vodou. Měli byste dezinfikovat vnitřní sklo; vědět, že je důležité být opatrný.

Náhradní díly na čištění autoskel

Na trhu existuje mnoho náhradních dílů používaných pro čištění oken automobilů. Podívejte se na některé z nich:

  • Čerpadlo ostřikovače čelního skla
  • Stěrka
  • Mycí tryska
  • Nádrž na vodu
  • Vodovodní potrubí
  • Snímač hladiny ostřikovače

Informační zdroje:
https://www.euautodily.cz/katalog-nahradnichdilu/okna-cisteni-celniho-skla
https://www.garaz.cz/clanek/co-delat-aby-sterace-stiraly-a-ostrikovace-ostrikovaly-21005213

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy