Náhradní díly Zetor jsou dnes dostupné online

Máte doma starý Zetor, který potřebuje opravit? Už nemusíte kvůli jedné závadě kupovat jiný traktor na součástky, ani tuto součástku shánět pracně po bazarech, kde za něj prodejci někdy chtějí až neuvěřitelnou cenu. Náhradní díly pro Zetor koupíte v e-shopu Bvm.cz.

 

i Zdroj fotografie: Zetor
                   

Traktory značky Zetor jsou koloritem českého venkova

Majitelé si je udržují, nakupují staré bazarové kusy, spravují je, či rozebírají na součástky. Cena však roste a sehnat levně Zetor už není snadné. Koupit starý Zetor 25 náhradní díly je dnes velice nákladné. Už to ale dělat nemusíte. Náhradní díly Zetor prodává e-shop Bvm.cz.

Díky snadno dostupným součástkám se teď rozjíždí i déle odstavené Zetory

Pomáhají v obcích s údržbou, na polích drobných zemědělců, v sadech, ve vinicích, ale i v lese. Rozjeďte i váš traktor. Ať již vám chybí funkční chladič Zetor, startér, či třeba vodní čerpadlo, součástky vám nabídne e-shop Bvm.cz. Ten se specializuje nejen na značku Zetor, ale i Tatra, Avia, Liaz, Karosa, PRAGA V3S,Desta či na tradiční model Škoda 1203.

Zetory jsou národní pýchou

Dnes se jejich výrobce oficiálně jmenuje ZETOR TRACTORS a.s. a sídlí v Brně. Přestože značku pokládáme za českou, firmu dnes vlastní slovenská společnost HTC Investment. To však nic nemění na tom, že ZETOR se po druhé světové válce začal skutečně vyrábět v České republice, konkrétně ve Zbrojovce Brno. Ze zbrojovky by l odvozen i název značky: Zet (jako „Z“ ze slova zbrojovka) a s přidáním přípony -or. Autorem byl Rostislav Sapák, tehdejší pracovník ekonomického oddělení Zbrojovky Brno.

Zetor je považován za mezinárodně prestižní značku. Za 76 let své existence se jeho traktory dokázaly dostat do 136 zemí světa. Celková výroba již překročila 1 300 000 traktorů. Dnes má firma své filiálky v Německu, ve Francii, v Severní Americe, ve Velké Británii, v Polsku i v Indii.

První prototyp traktoru Zetor byl dokončen na konci roku 1945

Prvním modelem byl Zetor Z-25, následovali úspěšné modely Zetor 15, Zetor 30 a Zetor 50, který se vyráběl až do roku 1968. V roku 1957 se začala éra tzv. unifikovaných řad, známých i pod zkratkou UŘ – UŘ I., UŘ II. a UŘ III. Od 80. let se výroba UŘ II. realizovala na Slovensku (ZŤS Martin).

Výroba UŘ řad byla ukončena v roce 2004. Následně nastoupila lehká řada traktorů JRL (s modelem Proxima). Dnes se Zetor vyrábí v celkem osmi modelových řadách: Compax, Primo, Hortus, Utilix, Proxima, Forterra a Crystal. Designový koncept představil Zetor dokonce i spolu s italský studiem Pininfarina.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub