Najel na matku s holčičkou na přechodu, nebýt její rychlé reakce, zemřely by. Tím to ale neskončilo a pouta cvakla znovu

Chovat se jako pirát, téměř někoho zabít a přesto pokoušet policii, na to už člověk musí být opravdu chudým na duchu. Tohle nebude Jack Sparrow. Více v našem v textu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Neskutečnou dávku bezohlednosti projevil pirát z polského Těšína, když takřka smetl matku s malou holčičkou na přechodu. Nebýt její bleskové reakce, došlo by k tragédii. Moderní technologie však zabodovaly: díky záznamu z palubní kamery protijedoucího vozidla policie záhy zjistila jeho totožnost. Nebylo o čem diskutovat, 10 trestných bodů a pokuta v přepočtu 15 tisíc korun měla být pro tohoto piráta jasnou výstrahou. Nebyla. Tentýž den zacvakly pouta znovu.

Kdyby to bylo posuzováno přísněji, šlo by o pokus o vraždu

Pojďme si celou situaci přehrát ze záznamu palubní kamery: jak je patrné z úvodu, na přechodu už přecházel jiný muž s dítětem, po malé chvilce pak na přechod vkročí i žena s holčičkou. Jakmile nakročí na první metr přechodu, dosud stojící Audi A4 se rozjede a bez jakékoli výstrahy zrychluje přímo na matku. Ta instinktivně zvedne svojí dceru za ruku do výšky a v poslední chvíli uskočí, Audi jí vzápětí mine o centimetry.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přísnější právní posouzení celého činu by znamenalo pokus o vraždu, neb mladík se rozjel až v okamžiku, kdy matka s dcerou vkročily na přechod a neudělal nic, co by zabránilo střetu s nimi. Nevíme, proč se k této klasifikaci nedošlo, nicméně ani pokuta a ani deset trestných bodů v kartě řidiče nebyly pro tohoto piráta výstrahou. Z policejní stanice odešel „po svých“, a kdyby začat „sekat latinu“, pravděpodobně by to tím celé skončilo. Nestalo se tak.

Spravedlnost je slepá, ale tady asi trochu viděla

Běžný smrtelník by si podobný „zážitek“ pamatoval hodně dlouho, velmi by na silnicích ubral na agresivitě a snažil se chovat tak, aby se pokud možno dlouho vyhnul kontaktu s policejní uniformou. Určitý typ lidí je však nepoučitelný, a tento jedinec evidentně patří k nim. Ještě tentýž den se jej podařilo zastavit další hlídce, kterou vedl neomylný odér v autě, stejně jako v dechu řidiče. Ten se ani nesnažil zapírat, ostatně, následná zkouška nedávala prostor k diskusi.

Řidič přiznal jak držení, tak i požití marihuany před jízdou, a tentokráte již ruka zákona neměla zdaleka tolik pochopení a slitování. Mladík putoval v poutech na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno obvinění z držení a užívání omamné látky s trestní sazbou až 3 roky. A dá se předpokládat, že soudce k výše popsanému pirátství minimálně přihlédne. Spravedlnost tak našeho piráta dostihla – ještě tentýž den. Aneb, tak dlouho se chodí se džbánem…

Jakou zkušenost se silničními piráty máte vy?

Zdroj: Śląska policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články