Na revoluční nákladní Tesle Semi zbývá doladit poslední detaily, pak už se rozjede výrobní linka a nastane evoluce kamionů

Automobilka z Kalifornie zahájí už brzy výrobu revolučního tahače Tesla Semi, který dopravci nepochybně uvítají.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tesla Semi je mnoha dopravními společnostmi netrpělivě vyhlížena jako cesta ke snížení dopravních nákladů. A první klienti by se tohohle revolučního elektromobilu měli dočkat ještě během letošního roku. Celkově to tedy vypadá, že čekání na tolika lidmi vytoužený tahač se chýlí skutečně ke konci. Ačkoli po silnicích světa už několik exemplářů jezdí, žádný zatím nenabízí autonomní řízení, pořádný dojezd nebo nabíjecí infrastrukturu.

Nedodržená oznámení a poslední kontroly

Model Semi odhalila automobilka Tesla poprvé během roku 2017. Tehdy také oznámila, že se elektrokamion na trh podívá již o dva roky později, tedy 2019. Není ovšem nijak zvlášť překvapující, že firma Elona Muska původní záměr nedodržela. Těm, kteří si tento revoluční kousek už předobjednali, tento postup nejspíš nijak výrazně nevadí. Silná skupina totiž výrobci stále věří natolik, že přes opakovaná zdržení existuje po Tesle Semi stále silná poptávka.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle více zdroj to ale vypadá, že se zákazníci Elona Muska mohou už skutečně radovat. Továrna je totiž dle všeho připravená na první kousky. Tedy skoro, je ještě potřeba doladit některé detaily a provést poslední kontroly. Jedná se ovšem opravdu o poslední kroky před plným spuštěním výrobní linky pro testovací režim. Právě toto dění nevyhnutelně sleduje celý kamionový průmysl, pozornost bude nepochybně zaměřena i na dostání avizovaným vlastnostem.

Revoluční kamion pro světovou dopravu

Když byla Tesla v roce 2017 oznámena, výrobce uváděl, že třída 8 bude mít nosnost 40 tun a dojezd 500 – 800 km ve dvou cenových hladinách. Hlavně má mít ovšem nejnižší poměr cena/výkon, což je pro dopravce, který zvažuje každou korunu, klíčová vlastnost. Nic to nemění na skutečnosti, že právě nákladní model Tesly se setkal s mnoha problémy a odklady. To vůz připravilo o hybnou sílu coby produktu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Při ohlášené uvedení bylo zpožděno o dva roky, pokud počítáme s tím, že tentokrát už na ně skutečně dojde. Mnoho dopravních společností už ovšem má svoje rezervace. Od roku 2019 byla Tesla Semi dvakrát odložena, pokaždé o rok. Vypadá to však, že tentokrát už by nic nemělo reálně stát v cestě. Poslední zprávy uvádí, že výrobní linka se schopností produkce 5 kusů za týden má být spuštěna do konce tohoto roku.

Zdroj: ElektrickeVozy

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 385 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné