Co ve skutečnosti znamená často vídaná nálepka rybky na karoserii automobilu

Nálepky ve tvaru rybky na karoserii automobilu mají zvláštní význam. Pomocí tohoto jednoduchého symbolu vám majitelé vozidel dávají jasný vzkaz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nálepky se na vozidlech vyskytují již dlouhou dobu. Lidé si pomocí nich buď zkrášlují svůj vůz, lepí na něj nějaký svůj oblíbený symbol, který je pro ně důležitý, nebo například pomocí určité nálepky dávají ostatním řidičům jakýsi vzkaz. Jedním z těchto případů je i symbol ve tvaru rybky, která se často vyskytuje přilepená na zadní straně automobilu.

Nálepky na automobilu mají pro každého jiný význam

Někteří řidiči si na automobil lepí nálepky svého oblíbeného fotbalového nebo hokejového týmu, jiní zase symbol, který je pro ně v životě důležitý, a má pro ně určitou hodnotu. Jsou však i majitelé vozů, kteří pomocí různých nálepek dávají vzkaz ostatním účastníkům provozu, kteří jedou kolem. Jedná se například o nálepky s logem dítě v autě a další podobné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nálepka rybičky na karoserii vozu

Mnoho řidičů si klade otázku, co vlastně ve skutečnosti znamená symbol rybičky na automobilu. Tento znak již dlouhou dobu vyjadřuje symbol křesťanství, a někdy je nazýván také jako Ježíšova ryba. Jedná se totiž o hlavní symbol prvotních křesťanů spojující slova Ježíš Kristus, Boží syn a Spasitel. Stejný symbol se v dávných dobách používal pro označení domů křesťanů. Kříž totiž pro tento účel nebyl příliš vhodný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se zbavit nálepky

Pokud se stane, že se vám nálepka na automobilu přestane líbit nebo ji budete chtít z nějakého důvodu sundat, existuje několik ověřených způsobů, pomocí kterých to jednoduše zvládnete. Nálepka má na spodní straně lepidlo, které je ztuhlé, a drží ji na karoserii. Nejúčinnějším způsobem jak se jí zbavit, je nahřátí právě zmiňovaného lepidla. To díky teplu zřídne, a nálepka půjde jednoduše sloupnout. Velkou výhodou tohoto způsobu je i to, že po nálepce nezůstane na karoserii zbytek lepidla.

Zdroj: AutoCar, StickerMeaning

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá