Naplněné ponožky v autech slouží k odstranění nadměrné vlhkosti

                   

Všimli jste si, že někteří řidiči mají vpředu na palubní desce a vzadu na platu zavazadlového prostoru něčím naplněnou ponožku? I když to může vypadat velmi zvláštně, důvodem je praktičnost. Jedná se o osvědčenou metodu, jak se zbavit vlhkosti v autě. Když se zbavíte jí, zbavíte se také toho, že se vám přestanou mlžit skla, což je především teď v zimním období problém mnoha řidičů

Čím je ponožka naplněna?

Samotná ponožka samozřejmě vlhkost z auta neodstraní. O to se stará až samotná náplň, kterou znají všichni chovatelé koček. Jedná se o takzvané kočičí stelivo pro jejich toalety. To má výjimečné schopnosti absorpce vlhkosti, kdy nehraje roli to, zda jde o vlhkost v podobě vylité tekutiny, nebo o tu, která je přítomna přímo ve vzduchu, v rámci interiéru vozu.

Dvě ponožky postačí

K odstranění vlhkosti z interiéru a k boji proti zamlženým oknům budete potřebovat pouze dvě obyčejné ponožky. Tedy jeden jediný pár. Každou z nich dostatečně naplníte daným kočičím stelivem, které se jinak používá u zvířecích toalet. Na konci každé z ponožek uděláte uzel, aby se obsah nevysypal, a máte hotovo.

Díky struktuře ponožky je zajištěno, že se obsah nemůže dostat ven. Zároveň je ponožka natolik prodyšná, že přímo ke stelivu bude proudit vzduch, a to dokáže velmi efektivním způsobem absorbovat veškerou vlhkost, která je v interiéru.

Kam ponožky umístit?

Inspirujte se u ostatních řidičů a dejte je na nejproblémovější místa. Tím prvním je palubní deska, tedy oblast u čelního skla. Druhým místem je zase plato zavazadlového prostoru, tedy prostor u zadního skla. Stačí je tam položit a o nic více se nemusíte starat. Ze vzduchu vytáhnou vlhkost a se zamlženými okny bude konec.

A co v případě, že takto viditelně nechcete vozit ponožky? Kupte nebo vyrobte třeba látkový sáček, který už bude z hlediska estetiky vypadat o poznání lépe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články