Nástupce Škody Rapid Spaceback nachytán na Nürburgringu. Podívejte se na fotky

                   

Rodinný hatchback z Mladé Boleslavi se chystá přeměnit z levného vozu postaveného ze starších komponentů na skutečného rivala pro Volkswagenu Golf a Fordu Focus, přičemž stále ještě vyplňuje prostor mezi Fabií a Octavií. Dostane také zcela nové jméno.

V galerii si můžete prohlédnout fotografie varianty kombi budoucího škodováckého rivala Golfu, který se už příští rok ukáže v showroomech po boku svého sourozence v hatchbackové variantě. Stejně jako název Rapid, zrušeno bude také označení Spaceback.

Konečný vzhled je stále schovám pod spoustou ochranného maskování, ale je možné vidět na přední straně značku uzávěru kapoty značky Škoda, která je ohraničena světlomety podobným těm, které můžeme vidět na modernizované Fabii. Podobné je to i se zadními světlomety.

Nový model se přestěhuje na široce používanou platformu MQB společnosti Volkswagen Group. Očekává se, že bude použita varianta platformy A0, protažené na největší možný rozměr – MQB A0 se v koncernu Volkswagen používá pro menší automobily segmentu B, ale zde bude podporovat vstupní vůz automobilky Škoda v segmentu C.

Nové vozidlo by mělo dostat řadu nových motorů podporovaných platformou MQB, čímž se poprvé otevře možnost hybridní Škody s 48v elektromotorem.

Ačkoli tyto špionážní snímky potvrzují, že Škoda plánuje i nadále nabízet v segmentu C variantu kombi, neočekává se náhrada Rapidu ve variantě Fastback.

Nové auto by mělo dostat také sesterské SUV v podobě nového crossoveru založeného na stejných komponentech jako SEAT Arona. Nový model, založený na konceptu Vision X, který byl odhalen na Ženevském autosalonu v loňském roce, bude nejmenším SUV značky Škoda a objeví se později v roce 2019.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články