Natočili ducha, který se jim pokusil ukrást auto před domem. Video zveřejnili jako sousedské varování

Leckoho z nás možná někdy přepadnou myšlenky, že občas nejsme tak úplně sami. Jakkoli kolem sebe nikoho nevidíme. Když ho pak ale spatříme na kameře, tuhne krev v žilách.

i Zdroj fotografie: Pixela 7.0 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Asi se shodneme na tom, že existují věci mezi nebem a zemí, které nejsme schopni při nejlepší vůli nijak vysvětlit. Respektive vysvětlit je dokážeme, nebo se o to alespoň pokoušíme. Otázkou je, jestli to není jakási berlička a obezlička pro nás, a pravda je přitom někde úplně jinde. V „duchařině“ a vůbec nadpřirozených jevech je těchto případů a situací nepočítaně. A když se k nim přidá ještě velmi autentické video (a červené Audi TT), je o zábavu postaráno. Nenechte se prosit, tohle vás pobaví.

Nejeden duch z televizní obrazovky uměl solidně vyděsit

Musím se úvodem přiznat, že jsem vždy patřil k zapřísáhlým fanouškům televizní série Akta-X. S velmi uvěřitelným Davidem Duchovnym v roli agenta Foxe Muldera a (pro mne tedy alespoň vždy a za každé situace) velmi půvabnou a okouzlující Gillian Anderson coby agentkou Scullyovou. Rád jsem vysedával při premiérách u TV, jakkoli mně jinak toto zařízení zhola nic neříká, dobrých 15 let ani žádnou televizi nevlastním a na změnu to zatím nevypadá.

iZdroj fotografie: Disney

Nicméně právě svět nevysvětlitelných úkazů, začasto spojených s mimozemskými civilizacemi, mne dokázal spolehlivě „přibít“ na hodinu k obrazovce. Chápu plně, že je to „jenom“ scénář, a tedy pouhopouhý literární útvar. Ve finále mistrně přenesený za pomocí herců, kamer a střižen na televizní obrazovky (v případě Akt-X i na filmové plátno). Nicméně přesto ve mně po zhlédnutí některých mimořádně povedených dílů zůstal mrazivý pocit, jestli „to něco“ není náhodou i u mně v bytě.

Největší strach bývá z těch, co už nejsou mezi námi

Což je jednak známka toho, že jsem celkem strašpytel, jednak toho, že se tvůrcům jejich záměr dokonale podařil. Zajímavé je, že u vyloženě „Aliens“ dílů zaměřených na setkání s mimozemskými civilizacemi jsem se v podstatě nebál nikdy. Nevěřil jsem, že by pro ně zapomenutá víska kdesi v kopcích západních Čech a jeden „pošuk“ v ní mohla být zajímavá kombinace. Aby kvůli ní vůbec zadávali souřadnice do navigace (či co to tehdy v těch létajících talířích měli). A pálili přitom zbytečně svoje (jistě drahé) hyperkosmické supernukleární palivo.

22letý bezmozek v BMW si natáčel svou jízdu na telefon. Zabil přitom mámu ve Fabii, nenarozenou dceru a zmrzačil dva syny

Toho jsem se opravdu nebál. Jakkoli s tím tedy vlastně paradoxně zkušenost mám, dokonce osobní a právě u nás „na dědině“. Ale to si necháme třeba na jindy. Čeho jsem se ale opravdu bál, byly věci, které jsou pořád z našeho světa, i když do něj už možná tak úplně nepatří. Celá „duchařina“ je zajímavá mj. tím, že je to vlastně pořád „napůl“. Ony bytosti kdysi byly v našem světě a my o nich víme, ale nyní jsou někde, kam my nemáme šanci proniknout, zatímco ony k nám „někdy a nějak“ mohou.

Duch se zálibou ve sportovních Audi. A shání klíčky

Jak píše britský Daily Mirror, úplně stejný zážitek měli Laura a Darren Smithovi. Ti se 10. března marně pokoušeli najít klíče od auta. Po neúspěšném „prolezení všeho a všude“ se ještě pro jistotu rozhodli zkontrolovat záznam z jejich venkovní kamery, aby přesně viděli, zda zamknuli a kam se klíče potom poděly. Dokážu to docela dobře pochopit, někdy opravdu nemohu za nic na světě najít věc, o níž jsem byl do té chvíle skálopevně přesvědčen, že je tam, kam ji vždy odkládám. Jenže není, kamerový záznam je pak vítaným pomocníkem.

Důchodce, který stál u vzniku Audi Quattro slaví 75 let. Přesto je dodnes zkušebním pilotem Porsche

Bílá skvrna na CCTV kameře nevěstí nic dobrého

Jaké však bylo jejich překvapení, když na monitoru spatřili neznámou bílou, průhlednou postavu, jak se dvě noci po sobě snaží „ukrást“ jejich sportovní Audi TT. Objekt na kameře se 10 sekund pohyboval kolem sportovního vozu, než „odplul“. 45letá Laura si myslela, že ji na Den matek navštívila její mrtvá matka. Když se však tajemná postava následující noci vrátila, spíše oba napadlo, že se jedná o neznámého ducha, který si „oblíbil“ jejich červené Audi TT.

Video ukazuje bílou skvrnu, která se opět vznáší směrem ke dveřím na straně řidiče, než se přesune směrem dozadu, jako by se „dostala dovnitř“. Jak uvádí britský Daily Mirror, Darrenovy klíče od auta byly nakonec nalezeny v Lauřině kabelce, ale ani jeden si nepamatuje, že by je tam dal. Navíc Laura tvrdí, že kabelku už dvakrát kontrolovala. A navíc pojala podezření, že je to právě „duch“, který je tam vrací. Jako pointa zůstává fakt, že Darren se tu neděli dokonce bál řídit auto pro případ, že by na něj duch čekal na zadních sedadlech. Pochopitelné.

Stalo se vám někdy něco podobného, co nešlo rozumem vysvětlit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články