Návštěvníci autosalonu ve Frankfurtu by měli zpozornět. Řada známých automobilek bude chybět

                   

Velmi očekávaná automobilová událost se blíží. Mnoho automobilek oznámilo, že na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí své novinky. Mezi hlavní lákadla patří Porsche Taycan, Land Rover Defender, nebo třeba i Volkswagen ID.3. Zároveň však může tato automobilová přehlídka přinést i určité zklamání. Je několik velkých automobilek, které se nezúčastní. Které to jsou?

Toyota a Lexus

První dvojice automobilek, které nebudou na autosalonu ve Frankfurtu vystavovat, je Toyota a Lexus. Důvod je poměrně prostý. Cílem je soustředit se vždy jenom na jednu klíčovou událost na daném kontinentu. V tomto případě padla volba na Ženevu. To znamená jediná. Frankfurt má smůlu, zato na ženevském autosalonu se bude Toyota i Lexus ukazovat vždy v plné parádě.

Mazda

Ani tu ve Frankfurtu nečekejte. Její postoj je v podstatě stejný, jako v případě Toyoty. I Mazda se chce soustředit primárně na jednu automobilovou událost v Evropě a i tady padla volba na ženevský autosalon. Zároveň však dodává, že fanoušci automobilky se mohou těšit na řadu individuálně pořádaných akcí, kde se lze seznámit s jednotlivými modely. Příkladem je projekt s názvem Mazda Experience.

Nissan

Vyjádření automobilky Nissan ohledně toho, proč nezavítá do Frankfurtu, je skutečně zajímavé. Tím hlavním důvodem je to, že už nebere tyto velké motoristické akce jako klíčové. Chce se zaměřit spíše na akce, které mají blíže ke konkrétním technologiím, na které se automobilka soustředí a které chce následně využívat ve svých vozech. Více než klasické autosalony ji zajímají akce, jako třeba CES nebo CeBIT, kde může představit, jak unikátní je.

Mluví se o dalších automobilkách

Nutno říci, že v souvislosti s neúčastí se mluví i o několika dalších automobilkách. Je to nějaký čas, co řada z nich dala najevo, že pravděpodobně nebudou na této velké automobilové události k vidění. Zda se nakonec rozhodli pro opak, to zjistíme pravděpodobně až v září. Pokud se podíváme na jména, která máme na mysli, tak je to ještě Fiat, Volvo, Mitsubishi, Suzuki, Subaru, Aston Martin, Citroen, DS a také Peugeot. Opravdu velký výčet jmen na to, že Frankfurt má velkou tradici a pravidelně je spojen s vysokým zájmem z řad automobilových fanoušků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články