Názorný příklad, proč je zakázáno předjíždět před železničním přejezdem. Z důkazního videa doslova zamrazí

Je opravdu těžké popsat slovy a nějak logicky vysvětlit, proč řidič osobního vozidla takto zariskoval. Bohužel na to doplatil.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikdo nedokáže rozumně vysvětlit, co řidiče vedlo k tak riskantnímu manévru. Proč předjížděl stojící kolonu aut, když věděl, že o několik set metrů dále se nachází železniční přejezd. Tento případ můžeme považovat za odstrašující, aby se už na silnicích neopakoval.

Co udělal tento řidič špatně?

Tento hrozivý příběh se odehrál v Rusku, konkrétně v hlavním městě. Na výstražném světelném zařízení začínají blikat dvě červená světla, závory se spouštějí dolu a všichni řidiči se postupně řadí za sebou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nikoho normálního by nenapadlo v této situaci stojící kolonu předjet, ale řidič bílého SUV si pravděpodobně myslel něco jiného. S největší pravděpodobností předpokládal, že stojící kolonu aut objede. Proto ještě více přidal a počítal s tím, že si cestu urychli. Avšak opak byl bohužel pravdou.

Jak to tedy všechno dopadlo

Řidič bílého SUV přehlédl všechna značení o blížícím se železničním přejezdu a obrovskou rychlostí se k němu řítil. Na poslední chvíli zareagoval a všiml si, že přes něj právě projíždí vlak. Okamžitě začal prudce brzdit, ale to už bylo bohužel pozdě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Новости Анапа Регион (@anaparegion.ru)

Automobil čelně narazil do jedoucího vlaku. Bohužel tuto tragickou nehodu nepřežili dva lidé. Řidič a jeden z cestujících na místě zahynuli a další cestující byli okamžitě po ošetření záchranářů převezeni do moskevské nemocnice. Cestující v jedoucím vlaku se naštěstí obešli bez jakéhokoliv zranění.

Víte, co všechno je při přejíždění železničního přejezdu zakázáno?

  1. Zákaz předjíždění – Řidič nesmí předjíždět na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.
  2. Zákaz zastavení a stání – Řidič nesmí zastavit a stát na železničním přejezdu a ve vzdálenosti kratší než 15 m před ním a za ním.
  3. Zákaz otáčení a couvání – Řidič se nesmí otáčet a couvat na železničním přejezdu a v jeho těsné blízkosti.
  4. Oslňování ostatních řidičů – Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

Zdroj: Anaparegion RU

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva