Nečekaný výbuch osobního auta na dálnici málem stál ostatní řidiče životy. Majitel podcenil instalaci LPG

Nebezpečná nehoda na ruské dálnici stála pasažéry málem život. Nesprávná instalace LPG rozvodu totiž může mít fatální následky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestavba benzínového vozu na LPG pohon je stále velmi oblíbená, obzvláště v době, kdy ceny pohonných hmot dosahují rekordních hodnot. Pro provedení přestavby je ale důležité zvolit odborníka. Ten ve většině případů zajistí rovnou i revizi nejen plynové nádoby, ale celého rozvodu plynu. Že tuhle důležitou část není dobré podceňovat ví už také pasažéři, které to málem stálo život.

Nebezpečná nehoda na dálnici

Řidiče na jedné z ruských dálnic toho dne čekala zajímavá, ale také velmi nebezpečná podívaná. Auto jedoucí v prostředním pruhu vlivem špatně provedené instalace LPG explodovalo. Během exploze z auta odletěl kus střechy a dokonce velké množství součástek. Velkým překvapením pak bylo, když z auta vystoupili dva pasažéři úplně bez zranění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během vyšetřování bylo zjištěno, že LPG nebylo do auta instalováno odborníkem. Při instalaci LPG je totiž důležité myslet také na bezpečí a ne jen na cenu. Pasažéři sice v tomto případě vyvázli bez zranění, ale mohou hovořit o velkém štěstí. Situace byla totiž nebezpečná nejen pro ně, ale také pro ostatní účastníky silničního provozu. Řidiči jeli velmi opatrně, ale pokud by tomu tak nebylo, mohlo mít video mnohem horší konec.

Testy ADAC

Bezpečnost správně nainstalovaného LPG rozvodu testovali nejen odborníci ADAC, ale testy probíhali také u nás. Odolnost a kvalita LPG rozvodu se testovala výstřely do plynové nádoby. Byť některé střely prošly skrz plášť plynové nádoby, nedošlo k explozi. Pokud je LPG rozvod správně instalovaný, dojde sice při narušení k úniku plynu, ale nedojde k explozi a ani k zapálení plynu. LPG pohonem se dá sice ušetřit, na instalaci bychom ale šetřit rozhodně neměli.

Jakou zkušenost máte s LPG pohonem vy?

Zdroj: Mad Dmitry

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články