Autobus přes plnou čáru předjíždí auto, zatímco ho druhý autobus předjíždí odstavným pruhem v protisměru. Z těchto záběrů tuhne krev v žilách

Práce řidiče autobusu je někdy velmi stresující. Řidič se musí vypořádat s různými dopravními situacemi, nikdy by však při nich neměl ohrozit zdraví cestujících.

i Zdroj fotografie: DPP
                   

Často se na silnicích stávají situace, při nichž až tuhne krev v žilách. Někteří řidiči bezmyšlenkovitě předjíždí a nedávají pozor na protijedoucí vozidla. Někdy dokonce spoléhají na to, že auto nebo autobus v protijedoucím pruhu má dostatek místa a kam uhnout. Někdy i řidičům autobusu občas dojde trpělivost a jejich chování je opravdu nezodpovědné.

Když autobus předjíždí autobus

Jednalo se o situaci, ze které se vám až udělá nevolno. Řidič jednoho turistického autobusu se rozhodl předjet ten druhý a navíc v místě, kde je předjíždění zakázáno. Těžko říct, jestli v autobusu byli lidé, nebo ne. Řidič by si nikdy neměl dovolit takto převzít zodpovědnost za životy a zdraví cestujících. A vždy by se měl chovat tak, aby nikoho neohrozil a všichni cestující v pořádku dorazili do cíle.

iZdroj fotografie: Unsplash

Práce řidiče autobusu bývá psychicky náročná, některé dopravní situace jsou velmi nebezpečné. Ostatní účastníci provozu omezují autobusy v jízdě, nedávají jim přednost, když vyjíždí ze zastávky, a celkově musí řidič umět předvídat, aby cestující nijak neohrozil. Někdy se najdou i agresivní a nezodpovědní řidiči autobusu. Tito lidé by práci řidiče ve veřejné dopravě dělat neměli a měli by si najít méně náročnou pozici.

Dopravní nehody autobusů

V roce 2020 došlo k 888 dopravním nehodám, při nichž byly přítomny autobusy. Není však známo, v kolika případech byl viníkem řidič autobusu. Při těchto nehodách zemřelo 7 lidí. V roce 2019 se jednalo dokonce o 453 dopravních nehod s autobusem více.

iZdroj fotografie: Unsplash

Agresivní řidiči automobilů někdy mají plné zuby autobusů. Avšak ty většinou jedou podle předpisů a přiměřenou rychlostí. Těmto řidičům ale autobus na vozovce překáží, a tak se většinou rozhodnou je předjet a prudce zabrzdit nebo i jinak omezit. Za vybržďování vozidla však hrozí vysoké pokuty i odnětí svobody za ohrožení na zdraví.

Zdroj: Reddit, Idiots In Cars

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu