Bezohledný manévr řidiče vozidla SUV na okresní silnici. Záznam pořídil k smrti vyděšený šofér kamionu

Řidiči kamionu toho na cestách mohou vidět spoustu. Tomuto šoférovi se podařilo zachytit nebezpečný manévr řidiče modrého SUV, který mohl skončit tragédií.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Na silnicích se stále častěji setkáváme s bezohlednými řidiči. I přesto, že auta jsou stále silnější a rychlejší a jejich střety mohou mít mnohem fatálnější následky, někteří řidiči na to vůbec neberou ohled. „Nerozumím tomu, proč tento řidič tak spěchal,“ vyjadřuje se kamioňák, který natočil zajímavé video bezohledného šoféra, který ohrozil nejen život sebe a posádky ve svém autě, ale i dalších účastníků silničního provozu.

SUV není tank

I přesto, že se vozy typu SUV, možné volně přeložit jako sportovní užitkové vozidlo, těší velké oblibě, jedná se stále pouze o osobní auto. Tyto typy vozidel v sobě kombinují sílu sportovního auta, odolnost terénního vozu a pohodlí vozu osobního. Má často pohon na všechny čtyři kola a majitelé se s ním můžou vydat i do náročnějšího terénu, než je klasická asfaltová cesta. Jelikož se jedná o velká auta, evokují u řidičů i pasažérů větší pocit bezpečí.

iZdroj fotografie: Pexels

U žen se těší vozy typu SUV velké oblibě proto, že nabízí spoustu místa v zavazadlovém prostoru i kabině, oproti standardním osobním vozům výše umístěné sedadlo řidiče poskytuje lepší rozhled. Stále se ale jedná o osobní auto, jehož srážka s jiným vozidlem může mít fatální následky. Po tragické nehodě v Berlíně se v Německu v roce 2019 otevřela například diskuze o možném omezení těchto sportovně užitkových vozů.

Manévr přes dvojitou plnou čáru

Ne bezpečí ostatních účastníků silničního provozu nedbal ani řidič modrého SUV, jehož manévr se podařilo natočit šoférovi nákladního auta přední kamerou. V záběru jde viděl na místní komunikaci v dálce protijedoucí kamion. Na silnici je také zřetelně viditelná dvojitá plná čára, která zakazuje jakékoliv pokusy o předjíždění. Na to ale nedbal spěchající řidič modrého SUV, který se mezi dva kamiony vřítil těsně před tím, než se míjely. Pokud by mezi ně vjel jen o chvilku později, mohlo dojít k velkému neštěstí.

„Nerozumím, kam mohl tak spěchat, že ohrozil nejen svůj život, ale i život ostatních,“ vysvětluje řidič kamionu. „Na cestách se setkám s lecčím, ale stále věřím tomu, že je lepší do cíle dorazit pozdě, než vůbec, dodává. Chování řidiče na videu není vůbec neobvyklé. Na internetu je možné dohledat velké množství nehod způsobených právě bezohlednými řidiči SUV. Jakmile sedáme za volant, měli bychom mít na paměti ohleduplnost a obezřetnost, abychom zbytečně neohrozili další životy.

S jakou nebezpečnou situací jste se na silnicích setkali vy?

Záznam z další nehody SUV

Zdroj: Tony Power

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články