Nedobrovolný konec manuální převodovky u Porsche. Automobilka nemůže obejít absurdní předpisy

Špatná zpráva pro milovníky Porsche s manuální převodovkou. Automobilka oznámila, že nový model 911 GT3 se nebude vyrábět v manuálu, jak bylo původně v plánu.

i Zdroj fotografie: Porsche
                   

Porsche je automobilový výrobce, který je po celém světě známý svými rychlými a luxusními vozy. Kromě toho mají velmi bohatou výbavu a díky svým jízdním vlastnostem nabízí jedinečný prožitek z jízdy. Po tom, co německá automobilka představila svůj nový model 911 GT3, byla donucena k radikálním změnám. V původním plánu bylo, že tento automobil bude dostupný jak ve verzi s automatickou převodovkou, tak i v manuálu. Realita je však nakonec úplně jiná.

Automobilka Porsche neudělala tento radikální krok dobrovolně

Za zákazem sportovního automobilu GT3 stojí Kalifornie. Toto jedinečné vozidlo s manuální převodovkou totiž neprošlo přísnými Kalifornskými předpisy. Standardy jsou z roku 1992 a podle nich se GT3 v manuálu ukázalo jako příliš hlasité. Kalifornie však stále používá zastaralý testovací postup, který vznikl v březnu roku 1992, kdy měla téměř všechna vozidla s manuální převodovkou pouze 4 nebo 5 převodových rychlostí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kalifornie stále používá zastaralý způsob testů

V květnu roku 2020 vznikl nový systém testování, ale Kalifornie jej dosud nezařadila do svého platného zákona. Nové Porsche 911 GT3 přesáhne zastaralou hranici testů pouze za určitých okolností, kdy se ručička otáček přiblíží červené hodnotě. Při běžné jízdě tento vůz s přehledem splňuje všechny stanovené normy.

Řada lidí má už nyní objednanou manuální verzi

Porsche s tímto krokem nepočítalo, protože se to dozvědělo až po zahájení prodeje. Celá řada lidí si předem objednala 911 GT3 s manuální převodovkou. V takovém případě těmto lidem automobilka nabídne automatickou verzi nebo vrácení peněz. Německá automobilka stále žije v naději, že Kalifornie příjme do svých zákonů novou testovací verzi a dovolí provoz GT3 v manuálu. Znamenalo by to, že by se ihned naplno rozjela výroba vozů s tímto typem převodovky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Manuální nebo automatická převodovka

O manuální převodovku je u sportovních automobilů stále velký zájem, protože nabízí dokonalý prožitek z jízdy a umožní vám naprosto splynout s vozem a jeho silou. Podle testů je však Porsche 911 GT3 se sedmistupňovou automatickou převodovkou o něco málo rychlejší na sprint, což může potěšit a motivovat všechny zákazníky, kteří si zvolí výměnu za jiný typ převodovky.

Zdroj: Porsche

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá