Nedoceněné ojetiny, které lze koupit za příznivé ceny

                   

Mnoho lidí při výběru ojetiny sází na vyhlášenou automobilku a její nejznámější model. A tak jsou vozy, které často zůstávají nedoceněné. Přitom nelze říci, že by byly špatné. Jenom se na ně zapomíná. Přitom mají co nabídnout z různých pohledů, a to ať už jde o design, spolehlivost, nebo nízkou cenu. Na několik takových se podíváme společně.

Fiat Croma II

Druhá generace vozu Fiat Croma rozhodně nepatří mezi nejpopulárnější auta. Začala se vyrábět v roce 2005 a produkce skončila v roce 2011. Vůz je postaven na stejné platformě jako Opel Vectra nebo Saab. Zajímavostí je, že Fiat Croma byl k dispozici jenom jako kombi, což v dnešní době, kdy se často hledí na praktičnost, přijde vhod. Samozřejmostí je i široká škála motorizací, jako zážehová 1,8, nebo vznětové motory 1,9 a 2,4 JTD.

Renault Latitude

I Renault Latitude můžeme zařadit do kategorie těch vozidel, které jsou spíše nedoceněné, a moc lidí je aktivně nevyhledává. I to může být škoda, jelikož daný sedan nejenom dobře vypadá, ale pyšní se také slušnou ochranou proti korozi. Opomíjet nelze prostorný interiér, který zaujme kvalitou a precizností, když k tomu přidáme dobré jízdní vlastnosti, určitě nejde o špatnou volbu. Nejlépe potom s motorizací 2.0 dCi s výkonem 150 až 175 koní, která určitě nezklame.

Citroen C6

Do kategorie nedoceněných ojetin můžeme zařadit i Citroen C6, který upoutá vaší pozornost na první pohled. A to svou velikostí. Produkován byl od roku 2005 do roku 2012 a pyšnil se hydropneumatickým odpružením, které se výrazně pozitivně podepisovalo na celkovém komfortu jízdy. Když k tomu přidáme prostornost uvnitř vozu a špičkovou výbavu, jde o ojetinu, která je jako stvořená pro náročné. Ty nezklamou ani motorizace, jako třeba v podobě třílitrových motorů V6. I v tomto směru Citroen C6, že je zbytečně opomíjeným vozem.

Foto: Tiskové materiály Fiat

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat