Nedoceněné ojetiny, které lze koupit za příznivé ceny

                   

Mnoho lidí při výběru ojetiny sází na vyhlášenou automobilku a její nejznámější model. A tak jsou vozy, které často zůstávají nedoceněné. Přitom nelze říci, že by byly špatné. Jenom se na ně zapomíná. Přitom mají co nabídnout z různých pohledů, a to ať už jde o design, spolehlivost, nebo nízkou cenu. Na několik takových se podíváme společně.

Fiat Croma II

Druhá generace vozu Fiat Croma rozhodně nepatří mezi nejpopulárnější auta. Začala se vyrábět v roce 2005 a produkce skončila v roce 2011. Vůz je postaven na stejné platformě jako Opel Vectra nebo Saab. Zajímavostí je, že Fiat Croma byl k dispozici jenom jako kombi, což v dnešní době, kdy se často hledí na praktičnost, přijde vhod. Samozřejmostí je i široká škála motorizací, jako zážehová 1,8, nebo vznětové motory 1,9 a 2,4 JTD.

Renault Latitude

I Renault Latitude můžeme zařadit do kategorie těch vozidel, které jsou spíše nedoceněné, a moc lidí je aktivně nevyhledává. I to může být škoda, jelikož daný sedan nejenom dobře vypadá, ale pyšní se také slušnou ochranou proti korozi. Opomíjet nelze prostorný interiér, který zaujme kvalitou a precizností, když k tomu přidáme dobré jízdní vlastnosti, určitě nejde o špatnou volbu. Nejlépe potom s motorizací 2.0 dCi s výkonem 150 až 175 koní, která určitě nezklame.

Citroen C6

Do kategorie nedoceněných ojetin můžeme zařadit i Citroen C6, který upoutá vaší pozornost na první pohled. A to svou velikostí. Produkován byl od roku 2005 do roku 2012 a pyšnil se hydropneumatickým odpružením, které se výrazně pozitivně podepisovalo na celkovém komfortu jízdy. Když k tomu přidáme prostornost uvnitř vozu a špičkovou výbavu, jde o ojetinu, která je jako stvořená pro náročné. Ty nezklamou ani motorizace, jako třeba v podobě třílitrových motorů V6. I v tomto směru Citroen C6, že je zbytečně opomíjeným vozem.

Foto: Tiskové materiály Fiat

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články