Nehoda a pokus o pojistný podvod aneb proč je dobré mít v autě kameru (VIDEO)

                   

Proč si pořídit videokameru

Následující video je jasnou odpovědí, proč je dobré si pořídit alespoň malou videokameru, která vám mnohdy zachrání finanční rozpočet. A nebudete se muset horko těžko obhajovat před policií nebo ve správním řízení o něčem, na co ani neexistují důkazy.

Kvalitní kamera do auta vám snadno dokáže vaší nevinu při dopravní nehodě a vyvaruje vás tak před problémy, které na silnicích vznikají. Kromě toho budete mít zaznamenané všechny situace, od opilého chodce, přes špatně označenou překážku a další kuriozity na silnici, které prokážou vaší nevinu.

Ohlídejte si základní parametry pro výběr kvalitní kamery

Autokamery stojí od pár set korun do několika tisíc. Před samotnou koupí se rozhodněte, co od kamery očekáváte a kolik do ní chcete investovat. Každá kamera má své parametry, které je vhodné při výběru zvážit.

G-senzor – dobrá autokamera má mít v sobě zabudovaný takzvaný G-senzor, zajišťující uzamčení záznamu. S touto funkcí se vám nestane, že by se klíčový záznam vymazal z paměti. Senzor dokáže při nárazu uzamknout právě pořízený záznam, kdy to nejste schopni udělat sami.

GPS – Zvláště firemní vozy často vyžadují od kamery také GPS, která prohlédne vaši ujetou trasu. Auto je tak dokonale hlídané proti zneužití k jiným účelům.

Baterie – Autokamera se ve většině případů nabíjí pomocí přívodního kabelu z autozapalovače. Některé kamery mají i vnitřní baterii, která vydrží nějaký čas běžet bez nutnosti připojení nabíječky.

Rychlost záznamu – aby vám kamera posloužila ke svým účelům, stačí, aby bylo pořízeno 15 snímků za vteřinu. Doporučujeme však pořídit kameru s pořízením 25 snímků za vteřinu, pro plynulý pohyb videa.

Úhel záběru – Šířka záběru je velmi důležitá, pokud chcete mít na snímcích také dění kolem auta, sledování semaforů apod. V tomto případě je nutné mít úhel záběru alespoň 150. °

Rozlišení – čím větší, tím samozřejmě lepší. V současnosti se běžně prodávají kamery Full HD, které zaručují čitelné přečtení dopravní značky apod.

Před koupí kamery do auta shlédněte pořízené videozáznamy na internetu, pro vaši jasnou představu o tom, jaká videa vám kamera pořídí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články