Tragická nehoda byla tak závažná, že řidič doslova vyletěl z auta. Bylo nemožné ho zachránit

Nehoda Mercedesu a Volkswagenu byla tak brutální, že řidič jednoho z vozů doslova vyletěl ven a nebylo už možné ho zachránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O nehodách často rozhoduje sekunda nepozornosti. Jediný pohled do strany, jediné kmitnutí očima jinam, jediná nepozornost nebo ztráta soustředěnosti. A tento moment může rozhodovat o životech vašich nebo ostatních účastníků silničního provozu. V tomto případě řidič Volkswagenu nedal přednost správně jedoucímu řidiči Mercedesu a následky byly přímo katastrofální. Včetně okamžité ztráty lidského života

Mercedes versus Volkswagen

V obou vozidlech bylo dohromady 5 osob a řidič Volkswagenu zrovna opouštěl vedlejší silnici. Jenže přitom nedal přednost zcela správně jedoucímu řidiči Mercedesu, což okamžitě vyústilo v drastickou dopravní nehodu. Síla nárazu byla přitom tak obludná, že řidič jednoho z vozů doslova vyletěl ven a na místě byl mrtev. Zranění se ostatně nevyhnulo žádnému z účastníků této nehody a dva lidi bylo potřeba akutně převést do nemocnice.

V době policejního zásahu a šetření nehody byla tato silnice z Kikliowa do Nepomucenówa kompletně zablokována. Jakmile policie skončila svoji činnost na místě nehody, provozní prostor byl zbaven zbytků karoserie a vozidla převzala silniční asistence. Jedná se celkově o další a velmi brutální případ dopadů byť jen maličké nepozornosti v klíčovém momentu řízení. V takových situacích jde skutečně o sekundy a následky jsou na celý život.

Přednost nebyla problémem poprvé

Nedání přednosti a spojené přestupky nejsou v Polsku ničím novým a nejedna drastická nehoda pochází právě z této příčiny. Jedna z nich měla například za následek poražení sloupu se světelnou signalizací při vjezdu neopatrné řidičky do jízdního pruhu. Na přechodu tehdy byl cyklista, který se nejspíš podruhé narodil. Naštěstí kolo i sloup se semaforem zafungovaly částečně jako bariéra a jemu „stačilo“ pohotově uskočit.

Polská policie takové prohřešky na místě velmi přísně trestá, často i okamžitým zabavením řidičského průkazu. Z tohoto případu je patrné, že je takový postup zcela na místě, akorát řidiči samotní se nejspíš nedokážou poučit z mnoha zdokumentovaných případů. Na prázdné silnici a při rovné jízdě je jasné, že pozornost zákonitě polevuje, ať děláme cokoli. Ale pokud se přesouváme z pruhu do pruhu nebo na jinou silnici, pár vteřin soustředění může mnohé zachránit.

Zdroj: OSP Kuklinów

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?