Snažila se nevlítnout do auta před ní, vytlačila do svodidel neoznačené policejní auto. Záznam z kamery ukázal na 2 viníky

Policejní automobil se srazil s automobilem Kia, který nenadále vybočil ze svého pruhu. Řidička se asi nestihla podívat do zpětného zrcátka, protože ji zaskočil manévr vozu před ní.

i Zdroj fotografie: Kyle Wood / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Dopravní nehody se nevyhýbají ani policejním vozů. Jedna taková se stala v polské Zieloné Hoře. Strážci zákona hlídkovali na tamních silnicích v neoznačeném BMW řady 3, když se střetli s vozem Kia. Vše se odehrálo velmi rychle. Policejní BMW jelo v levém jízdním pruhu. V pravém jízdním pruhu však došlo k náhlému zabrzdění. Řidička korejského SUV se chtěla vyhnout střetu s vozem, jež zabrzdil a spontáně strhla volant doleva.

Kontroverze po nehodě

Jenže právě tam projíždělo policejní auto, které se snažilo změřit rychlost vozu, který kličkoval dost rychle mezi ostatními. Ale kvůli incidentu s korejským vozem jim „rychlík“ ujel. Je možné, že se řidička automobilu Kia nepodívala do zpětného zrcátka, ale i to, že policejní auto měla v mrtvém úhlu, takže ho neviděla.

iZdroj fotografie: Kia

Pravděpodobně se ale jeví varianta, že instinktivně reagovala na prudké zabrzdění vozu před sebou tím, že strhla volat. Musela reagovat velmi rychle, pokud do něj nechtěla narazit. Srážce se ale stejně nevyhnula. Jenže to nebylo s brzdícím vozem, ale s autem policie, které projíždělo v levém pruhu. Srážku zaznamenala kamera ve voze strážců zákona.

Policisté mají alibi

Policisté mohli řidičku korejského SUV potrestat na místě. Ale její jednání za volantem nebylo nahodilé. Na videozáznamu je vidět, jak před jejím vozem nouzově zabrzdilo BMW. Jeho řidič policii řekl, že náhle zabrzdil, protože na něj žena, která seděla za volantem SUV, měla blikat dálkovými světly. To řidiče bavoráku rozčílilo, takže se rozhodl, že to oplatí a Kiu vybrzdil.

Korejský vůz ve snaze vyhnout se srážce s bavorákem ale vjel do levého pruhu, kde se srazil s vozem policie. Policie nakonec potrestala oba řidiče. Kdyby Kia dodržovala bezpečnou vzdálenost, nemohlo by ji náhlé zabrzdění vozu před ní zaskočit. Za nebezpečnou jízdu a vybržďování odjel s pokutou i řidič bavoráka. Účastníkem nehody byli i policisté, kteří překročili povolenou rychlost, ale protože měřili rychlost vozu, který nakonec ujel, mají alibi.

Setkali jste se na silnicích s vybržďováním?

Zdroj: NewsLubuski

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články