Motor auta explodoval v rychlosti 300 km/h. Scénu jako z pekla a řidičovy reakce zaznamenala palubní kamera

Video ukazuje, co se stane, když motor exploduje při skoro 300 km/h rychlosti. Scény jako z pekla zaznamenaly kamery.

nehoda auta i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ne vždy to vyjde podle představ a některá testování bohužel končí katastrofou. V tomto případě auto vzplanulo kvůli špatné instalaci, a ne, rozhodně to nebyl příjemný pohled, a řidič zřejmě nikdy nezapomene, jak bojoval o život.

Zjistíte že závodění na 1/4 míle není žádná sranda, ale je to zábava pro velké kluky

Závody Drag race, tedy sprinty na určitou vzdálenost se zdají být jako relativně bezpečná disciplína, ale není tomu tak. O tom už jsme se mohli přesvědčit již několikrát. Sice k nehodě při tak velké rychlosti dochází relativně zřídka, ale je to velmi nebezpečné. Možná horší už by mohlo být snad jen výbuch motoru při… téměř 300 km/h.

zavodní dráha iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační fotografie

Jak se tohle vše mohlo stát?

Podívejte se na video se na video a uvidíte že závodění není tak jednoduché, jak by se někomu mohlo na první pohled zdát. Jezdec Corvette C6 – Buddy Schulz – během závodu zrychlil své auto v rekordním čase ale při rychlosti 290 km/h se stalo něco nečekaného. Kvůli špatné instalaci sportovních vačkových hřídelí selhalo „Nitro“, což mělo za následek obrovský požár v motorovém prostoru. Moment výbuchu zachytily kamery instalované v interiéru i exteriéru auta. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění, i když incident vypadal hrozivě. Podívejte se sami.

mechanik iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační fotografie

Co bude dál nám sdělil sám Buddy Schulz

Jelikož auto po téhle hrozivě vypadající nehodě skoro celé vyhořelo. Tak tým mechaniku se pokusil o nemožné a zachránili aspoň část vozu tak jsme okamžitě začali s přestavbou nové pohonné jednotky a celého auta, která by měla byt ještě výkonnější než ta minulá. Tak snad nám bude přát štěstí a příští testováni vozu vyjde lepe než to minule, „pousmál se Buddy“. Naším hlavním cílem je dokončit auto do léta aby jsme zase mohli začít závodit.

Zdroj: WRC Motorsport&Beyond

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články